Μήπως έχει κανείς σκυλόσπιτο που δεν χρειάζεται...???

Βάλε εδώ τη δική σου ανακοίνωση..
..αν αφορά τους αγαπημένους μας φίλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 379 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 15 Ιουν 2018, 02:40

Μήπως φίλοι μου περισσεύει σε κανέναν κάποιο σκυλόσπιτο, που δεν χρειάζεται...?
Όπως ξέρετε έχω 12 σκυλούδια και δυστυχώς δεν τα πηγαίνουν όλα μεταξύ τους τόσο καλά, ώστε να μπορώ να τα έχω συνέχεια όλα μαζί. Γι΄αυτό και έχω κλείσει στον κήπο κάποια τμήματα και αναγκαστικά έχω βάλει κάποια εκεί, αλλά δυστυχώς τα σπιτάκια που έχω δεν φθάνουν για να είναι άνετα όλα τα ζώα, χρειάζομαι οπωσδήποτε τουλάχιστον άλλα δύο και δεν υπάρχει οικονομική δυνατότητα για αγορά, αφού όπως καταλαβαίνετε, αν λάβετε υπόψη σας και τα 27 γατούδια μου, είναι πάρα πολύ μεγάλο το πάγιο μηνιαίο κόστος σε τροφές, αποπαρασιτώσεις, κτηνίατρο, φάρμακα (επειδή υπάρχουν και πολλά ζωάκια με προβλήματα υγείας), άμμους (για 40 αμμολεκάνες του γατόνα), πόσο μάλλον αν λάβεις υπόψη και τα έκτακτα που ποτέ δεν λείπουν... Σας παρακαλώ πολύ αν υπάρχει κάποιο σπιτάκι που δεν το χρειάζεστε, θυμηθείτε με... θα με υποχρεώσετε...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Tzakos
Dog Star ¤¤
Όνομα: Manthos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Δημοσίευση από Tzakos » 20 Σεπ 2018, 19:31

Δώρα μου,τώρα το είδα και αισθάνομαι πολύ μ@λάκας,γιατί την προηγούμενη εβδομάδα χάρισα ένα ολοκαίνουργιο σπιτάκι σε έναν εκπαιδευτή φίλο μου.
Ζητάω συγνώμη,δεν πολυμπαίνω τελευταία.

Υ.γ Ένα ακόμη που έχω το έχω φτιάξει απο παλέτες και λαμαρίνα και είναι ασήκωτο.

Sorry.
Η γνώση δίνει δύναμη και ο χαρακτήρας σεβασμό.

Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 237 times
Been thanked: 379 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 22 Σεπ 2018, 11:44

Δεν πειράζει Μάνθο μου, μην στεναχωριέσαι...
Να μπαίνεις όμως πιο συχνά να μας γράφεις τα νέα σου..., γιατί σ΄αγαπάμε και το ξέρεις...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ”