Husky lovers

Δημιουργήστε εδώ ένα άλμπουμ με τις φωτογραφίες του αγαπημένου
σας τετράποδου φίλου και συζητήστε γι αυτόν.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Εικόνα Προτείνουμε την επιλογή του οριζόντιου προσανατολισμού για τις φωτογραφίες που βγάζετε με το κινητό σας...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
KostasNB
Beagle
Been thanked: 6 times
Husky lovers

Δημοσίευση από KostasNB » 04 Ιαν 2018, 08:39

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 227 times
Been thanked: 351 times

Husky lovers

Δημοσίευση από Morgan_A » 04 Ιαν 2018, 10:59

Καλώς όρισες στην συντροφιά μας Κώστα και καλή χρονιά... (bs)

Τα κουταβάκια σου είναι υπέροχα, να σου ζήσουν...
Αν θέλεις γράψε μας περισσότερα για τα σκυλάκια σου και την σχέση σας, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε καλύτερα...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
KostasNB
Beagle
Husky lovers

Δημοσίευση από KostasNB » 04 Ιαν 2018, 14:36

Καλησπέρα... Καλώς σας βρήκα... Τη Ριτα (μητέρα) την πήρα από έναν που την είχε σε κλουβί και φαίνεται ότι είναι ταλαιπωρημένη καθώς Δν έχει αναπτυχθεί σωστά. Είναι 1.5 ετών όταν την πήρα ήταν ήδη έγκυος χωρίς να το ξέρει ο πρώην ιδιοκτήτης. Το σκυλί από τότε που την έχω (Νοέμβριο) έχει αλλάξει συμπεριφορά πολύ παιχνιδιάρα φιλική και συνεχώς δραστήρια. Την έχω σε πολύ μεγάλο περιφραγμένο χώρο και Δν σταματάει να τρέχει και να σκάβει... Ο πατέρας είναι αγνώστου προσελεύσεως διότι ο ανίδεος πρώην ιδιόκτητης Δν ήξερε καν ότι ήταν έγκυος.. Τα μικρά της μοιάζουν παρά πολύ αλλά θα γίνουν κατά πολύ μεγαλύτερα από την μητέρα... Χθες έκλεισαν το 2 μήνα.

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team

Husky lovers

Δημοσίευση από Morgan_A » 05 Ιαν 2018, 01:03

Κατ΄αρχήν Κώστα μου να σου δώσω τα συγχαρητήριά μου, που πήρες την Ρίτα σου από τον ανεύθυνο πρώην ανάδοχό της!!! :hi
Τέτοιοι άνθρωποι καλό είναι να μην έχουν στα χέρια τους ζωάκια, γιατί είτε ηθελημένα, είτε όχι... τα ταλαιπωρούν και είναι πολύ κρίμα...!!! :cry:

Στην συνέχεια να σου πω, να σου ζήσουν τα κουταβάκια, φαίνονται πολύ χαριτωμένα και σίγουρα θα έχουν πιο σωστή ανάπτυξη από της μανούλας τους, αφού εσύ τα φροντίζεις όπως πρέπει... th:

Θα περιμένουμε να μας ανεβάζεις συχνά φωτογραφίες τους, να τα καμαρώνουμε και εμείς όσο θα μεγαλώνουν ευτυχισμένα... (bs)
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
KostasNB
Beagle
Husky lovers

Δημοσίευση από KostasNB » 05 Ιαν 2018, 07:13

Ευχαριστώ πολύ φίλε να σε καλά !! Θα σας κρατάω ενήμερους!! Να περάσουμε σε κάποιες ερωτήσεις Τρ που με απασχολούν... Αρχικά στο θέμα διατροφής.. Παρόλο που είναι υπερμεγέθοι για την ηλικία τους 9 κιλά το καφέ που είναι αρσενικό και το πρώτο της γεννας και 7 κιλά το μαύρο θυληκο βλέπω ότι η τροφή δεν τους φτάνει με τπτ παρόλο που τα δινω παραπάνω από την συνιστώμενη ημερήσια δόση και συνέχεια ψάχνουν για τροφή.. Επίσης κάποιος πιο εξειδικευμένος αν μπορεί να υποθέσει τον πιθανό πατέρα τους... Τέλος σε διάφορα topics στο φόρουμ είδα ότι συνήθως σηκώνουν τα αυτάκια μέχρι και τον 5-6 μήνα τους...παρόλο αυτά από φωτογραφίες κυρίως αλλά και live έχω δει χάσκι από το 2ο-3ο μήνα να τα έχουν τσίτα.. Το θυλικο (Lucy) σαν να τα έχει σηκώσει αρκετά , ο Σιμπα όχι τόσο...μέχρι ποτέ να περιμένω για να ξέρω αν τελικά τα σηκώσουν;
Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team

Husky lovers

Δημοσίευση από Morgan_A » 05 Ιαν 2018, 17:43

Η αλήθεια είναι φίλε Κώστα ότι εγώ δεν έχω εμπειρία γύρω από γέννες!
Τώρα σχετικά με την ανατροφή κουταβιών έχω εμπειρίες μόνο από γέννες που έτυχε να βρω πεταμένες και ήταν πάντα ημίαιμα σκυλάκια. Αυτό που θυμάμαι όμως από όσα μωρά πέρασαν από τα χέρια μου μέχρι σήμερα, είναι ότι ζητούσαν περισσότερη ποσότητα φαγητού από την ποσότητα που αναγραφόταν επάνω στην συσκευασία της τροφής για τα κιλά τους και πάντα τους έδινα παραπάνω, γιατί δεν μπορούσα να τα βλέπω να πεινούν... :nop:
Προσοχή όμως μην το παρακάνεις..., γιατί από το πολύ φαγητό ενδέχεται να παρουσιάσουν διάρροιες και αυτό δεν θα ήταν ότι καλύτερο...

Σε σχέση τώρα με το σήκωμα των αυτιών, πράγματι είναι ακόμα μωρά για να αρχίσεις να απαγοητεύεσαι..., πιστεύω ότι θα τα σηκώσουν και μάλιστα πολύ πριν φθάσουν τους 6 μήνες.

Όσο αφορά των πατέρα τους, δεν μπορώ να σου πω τίποτα, αλλά απ΄ότι φαίνεται τα μωρά μοιάζουν να έχουν και πατέρα husky, δεν φαίνεται να είναι ο πατέρας διαφορετικός...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
KostasNB
Beagle
Husky lovers

Δημοσίευση από KostasNB » 06 Ιαν 2018, 08:40

Καλημέρα!! Συγχαρητήρια αρχικά για τις πράξεις σου σπανίζουν τέτοια άτομα στην κοινωνία μας!! Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και Δν απογοητεύομαι φίλε την ίδια αγάπη θα εισπράξουν είτε σηκώσουν αυτάκια είτε όχι ..

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team

Husky lovers

Δημοσίευση από Morgan_A » 07 Ιαν 2018, 09:10

Αυτό έχει την μεγαλύτερη σημασία... th:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
KostasNB
Beagle
Husky lovers

Δημοσίευση από KostasNB » 08 Ιαν 2018, 23:14

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team

Husky lovers

Δημοσίευση από Morgan_A » 09 Ιαν 2018, 00:11

Είναι υπέροχα!!! :002 :002

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHOTO GALLERY”