Σπίθα, Ρόζι, Τέρυ και Τίτος...(αν δεν ενοχλώ που είμαι γάτος)

Δημιουργήστε εδώ ένα άλμπουμ με τις φωτογραφίες του αγαπημένου
σας τετράποδου φίλου και συζητήστε γι αυτόν.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Εικόνα Προτείνουμε την επιλογή του οριζόντιου προσανατολισμού για τις φωτογραφίες που βγάζετε με το κινητό σας...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
vanavana
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Vana
Has thanked: 121 times
Been thanked: 91 times
Re: Σπίθα, Ρόζι, Τέρυ και Τίτος...(αν δεν ενοχλώ που είμαι γάτος)

Δημοσίευση από vanavana » 02 Απρ 2017, 12:22

Ναι μωρέ ο καημένος..Έχει όντως πάρει μπρος. Η συμπεριφορά του είναι πολύ πιο διαχυτική απ' όσο ήταν. Τώρα πια σκαρφαλώνει επάνω μας όπως έκανε, μας γλείφει, κάθεται για χάδια και γενικά παρουσιάζει μια εικόνα που είναι σχεδόν ίδια, με πολύ ελάχιστες διαφορές από αυτή που είχε πάντα. Μέχρι που έπαιξε και με τα άλλα σκυλιά, όχι πολύ γιατί δεν ξέρει να χώνεται στο παιχνίδι και έχει και κακή εμπειρία, αλλά έπαιξε και δεν ήταν εξαφανισμένος. Παλιότερα, όταν ήταν στο δρόμο, όταν προσπαθούσε να παίξει, ερχόταν ο αδερφός του ο πιο δυναμικός και τον "πλάκωνε στο ξύλο". Δεν το άφηνε να παίξει με άλλα σκυλιά και φοβάται λίγο ο κακομοίρης. Η Ρόζι τον χαλάρωσε και άρχισε να παίζει σαν κανονικό σκυλί αλλά όταν είναι πολλά, φοβάται να ριχτεί κανονικά στο παιχνίδι. Αλλά εχτές συμμετείχε και αυτό είναι πολύ σημαντικό.
Εχθές επίσης κατάλαβα οτι το φευγιό είναι οικογενειακό χούι. Η φίλη μου η Liz, έχει εκτός από τα αδέρφια του Τέρυ και έναν ξάδερφο τους στο σπίτι και μάλιστα από κουτάβι. Αυτός λοιπόν ο κύριος, την κοπάνησε εχθές από τη μισάνοιχτη πόρτα και δε γύριζε με τίποτα. Εξω από το σπίτι όλη την ημέρα και να μη μπαίνει με τίποτα και να απομακρύνεται όταν τον πλησίαζαν. Εν τέλει έμεινε έξω όλη τη νύχτα και μαζεύτηκε σήμερα το πρωί. Τουλάχιστον ο δικός μου δεν είναι τόσο δραπέτης, άντε δυο ώρες μετά μαζεύεται. Και το σκυλί που σας λέω βγαίνει βόλτα κάθε μέρα. Αρα μάλλον κάτι παίζει με τα γονίδια...

Άβαταρ μέλους

Μυρτώ
Club Member
Όνομα: Παρασκευή
Has thanked: 386 times
Been thanked: 161 times
Re: Σπίθα, Ρόζι, Τέρυ και Τίτος...(αν δεν ενοχλώ που είμαι γάτος)

Δημοσίευση από Μυρτώ » 05 Απρ 2017, 12:51

Καλημέρα στην πολυαγαπημένη, πολυπληθή οικογένεια :ole:
(...μου' χε ξεφύγει αυτή η δημοσίευση :oops: )
Ώστε ...είναι και στα γονίδια το φευγιό το Τερούλη μας mock: ...ευτυχώωως δεν ρισκάρει να μείνει έξω όλη νύχτα σαν το ξαδέρφι του...
είναι πάντως πολύ καλό που έχει αρχίσει και ξεθαρρεύει και στο παιχνίδι ο κυρ-Τρεμέντιος... άκου να δεις αδερφός να σου πετύχει... να τον ''πλακώνει'' και να μην τον αφήνει να παίξει thr:: ...άβυσσος η ψυχή του σκύλου owo::
Φιλάκια :kis: σ' όλα τα διποδάκια και τετραποδάκια :skkk
''...τό νοῦ σας : ἀπό μᾶς ἡ ἄνοιξη ἐξαρτᾶται.
Νά ξαναδώσουμε στά πόδια μας τό χῶμα. Τό πράσινο στό πράσινο τόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ στόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ. Δέν ὠφελοῦν πιά οἱ μυῶνες
θέλει ἀγάπη θηριώδη
θέλει πήδημα τίγρισσας μές στίς ἰδέες...''

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHOTO GALLERY”