Καλημέρες - καλησπέρες - καληνύχτες...

Δεν βρίσκεις που να γράψεις; Γράψε εδώ!! Εδώ θα βρείτε και όλα τα Off topic
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Bad Dog Café Υπενθύμιση: Το παρόν forum δεν εξαιρείται των κανονισμών της κοινότητας.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 256 times
Been thanked: 396 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 13 Ιούλ 2019, 19:26

Και εσύ μας έλειψες Στέλλα μου, πολύ μάλιστα!

Θα χαρούμε πολύ να μάθουμε νέα σου...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Stellini2012
Dog Star ¤¤
Όνομα: Στέλλα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Δημοσίευση από Stellini2012 » 18 Ιούλ 2019, 11:43

Τα νέα μου συνοπτικά είναι τα εξής:
Έχασα την Μπαλλού. Την έχασα από φόλα πριν από 2,5 μήνες περίπου στην πρωινή μας, κυριακάτικη βόλτα. Χώθηκε στους θάμνους ενός δέντρου και νόμιζα ότι την πρόλαβα, αλλά δεν πήρα είδηση ότι έφαγε κάτι. Λίγο πριν φτάσουμε στο σπίτι. Πήρα αμέσως τον κτηνίατρο και σε ελάχιστα λεπτά ήμασταν εκεί. Της χορήγησε τα πάντα. Τίποτα όμως. Το δηλητήριο της έκανε ανακοπή και δεν επανήλθε... Δεν μπορώ να πω κάτι. Η Μπαλλού ήταν το τρίτο μου παιδί, που έμεινε πάντοτε παιδί και δεν μεγάλωσε [κοινώς δεν με έπρηξε ποτέ, δεν νευρίαζε, μόνο αγκαλιές ήθελε, χάδια, βόλτες]. Της μιλούσα, τη χτένιζα και δεν αγκομαχούσε ποτέ.
Αυτό είναι το πιο δυσάρεστο από όλα όσα μου έχουν συμβεί από τότε που έχω να σας δω. Συνέβηκαν και ευχάριστα, αλλά ο χαμός της Μπαλλού τα έχει επισκιάσει...
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 256 times
Been thanked: 396 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 22 Ιούλ 2019, 16:06

Στέλλα μου τι να πω, έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό...
Δεν μου αρέσει να καταριέμαι και να μιλώ άσχημα, αλλά πως να αντέξεις μια τέτοια αδικία...
Κάνε κουράγιο καλή μου, ότι άλλο και να πούμε νομίζω πως δεν έχει σημασία...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Bad Dog Café”