Καλημέρες - καλησπέρες - καληνύχτες...

Δεν βρίσκεις που να γράψεις; Γράψε εδώ!! Εδώ θα βρείτε και όλα τα Off topic
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Bad Dog Café Υπενθύμιση: Το παρόν forum δεν εξαιρείται των κανονισμών της κοινότητας.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 256 times
Been thanked: 396 times

Καλημέρες - καλησπέρες - καληνύχτες...

Δημοσίευση από Morgan_A » 20 Οκτ 2007, 07:46

Καλημέρα παιδάκια... (bs)

Στο topic αυτό, όπως άλλωστε αναφέρει και ο τίτλος του..., το άνοιξα για να γράφουμε καθημερινά τις καλημερο-καλησπερο-καληνύχτες μας... στην συντροφιά μας...

Σκέφθηκα όμως, ότι θα ήταν χρήσιμο να συζητάμε εδώ... και τα καθημερινά γεγονότα..., δηλαδή κυρίως όσα... ενδέχεται... να μας αποσχολούν προσωρινά..., αλλά που δεν θα έχουν ιδιαίτερη σημασία... γενικώτερα...
Οτιδήποτε δηλαδή, είναι την δεδομένη στιγμή επίκερο..., αλλά το πιο πιθανόν είναι, ότι δεν θα μας αποσχολεί τις επόμενες μέρες..., ή ακόμα και τις επόμενες ώρες... :wink:

Θα ήθελα να διαβάσω τις απόψεις σας..., επάνω σ΄ αυτό..., αλλά και να ξεκινήσουμε... να το δούμε και στην πράξη... ώστε να μπορούμε να το κρίνουμε καλύτερα...

Καλή σας μέρα... λοιπόν, φίλοι μου... ~wv
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
Site Administrator

Re: Καλημερο-καλησπερο-καληνύχτες...

Δημοσίευση από Morgan_A » 20 Οκτ 2007, 07:58

Όπως θα είδατε ίσως, οι περισσότεροι... πήρα απόφαση και έγραψα την ανακοίνωση της αυριανής συνάντησης..., αλλά ενώ βέβαια, έβαλα ώρα..., θα ήθελα να σας εξηγήσω, ότι δεν είναι κατ΄ ανάγκη αυτό δεσμευτικό... :nop:

Εννοώ δηλαδή, ότι έχουμε το περιθώριο... να την αλλάξουμε... αν δεν σας εξυπηρετεί...
Την διάλεξα..., με τα εξής κριτήρια...
Σκέφθηκα ότι είναι μια ώρα κατάλληλη για καφεδάκι..., μετά το Κυριακάτικο οικογενειακό τραπέζι... και μας δίνει το περιθώριο, να μπορέσουμε να καθίσουμε συντροφιά..., αρκετές ώρες..., χωρίς να πιεζόμασθε...

Εκτός όμως από αυτό..., βάση διαφόρων συζητήσεων... που είχα σε pm, θεώρησα ότι εξυπηρετεί μάλλον, τους περισσότερους...

Επίσης, αν κάποιος φίλος μας..., από μακριά... εννοώ εκτός Αθηνών, θελήσει να ξεκινήσει και να μας κάνει την τιμή να έρθει να μας γνωρίσει..., να έχει τη δυνατότητα να το πραγματοποιήσει με κάποια άνεση χρόνου...

Θα έχουμε όπως είπαμε και πριν, ανταλλάξει κινητά τηλέφωνα, ώστε να υπάρχει η άνεση..., να έρθει όποιος θέλει..., ακόμη και αρκετά αργότερα... :wink:

Μην αγχώνεσθε..., μην ανησυχείτε..., δεν θα ήθελα να στεναχωρηθεί κανείς...!!! :nop:
Εάν υπάρχει λόγος..., την αλλάζουμε..., όποτε μου πείτε...
Μέχρι αύριο..., έχουμε όλο το χρόνο στη διάθεσή μας... για να το κανονίσουμε...

Παιδάκια περιμένω να διαβάσω, τις απόψεις σας..., προκειμένου να προχωρήσω... αναλόγως... wink:
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Gio
Saint Bernard
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Gio » 20 Οκτ 2007, 10:44

Καλημέρααααα!!!!!!!! :s: Ξυπνήσαμε, τεντωθήκαμε, ήπιαμε τον καφέ μας, φάγαμε τα μπισκότα μας, πήγαμε τις πρωινές μας βολτίτσες, μαζέψαμε τα "σοκολατάκια" μας με χαρτί (τέρμα τα σακουλάκια, οικολογιστήκαμε!!!!) και απολαμβάνουμε το Σαββατιάτικο πρωινό (b> (b> (b> ... Κάποιοι βέβαια χοροπηδάνε σαν ελατήρια (b> , αλλά επειδή είναι μαύροι, κοντούληδες και γλυκούληδες, τους συγχωρούμε... :lol: :lol: :lol:

Λοιπόν, εμείς συμφωνούμε απόλυτα με την ώρα της συνάντησης και θα είμαστε εκεί! Σημείωσα και τα τηλέφωνα που μου έστειλες pm Δώρα, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να χαθούμε th:

...Κι επειδή το μαύρο, γλυκό, κοντοστούπικο ελατήριο που σας έλεγα (Πεπάκι...) δεν λέει να μ'αφήσει να γράψω άλλο, σας αφήνω, και τα ξαναλέμε αργότερα!!! ~wv

Και πάλι καλημέρα σε όλους :s:

Άβαταρ μέλους

vasogr
Bullmastiff

Δημοσίευση από vasogr » 20 Οκτ 2007, 11:20

καλημεεεεεεεεεεεεεεεεερα

εγω τωρα ξυπνησα

η νταλια μια ξυπναει μια κοιματε......

χιχχιχι

τα λεμε.....

Άβαταρ μέλους

nickswife
Dog Star ¤¤
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nickswife » 20 Οκτ 2007, 11:27

Καλημερα!!
Εγω είμουν πολυ κουρασμενη... κοιμηθηκαστις 10 ( :eek: ) το βραδυ και ξυπνησα στις 9.30... Και τωρα μπηκα και ειδα τα πμ που μου στειλατε...
Πραγματικα περιμενω με ανυπομονησια να συναντηθω μαζι σας αυριο γιατι μοιραζομαστε νομιζω εκτος απο την αγαπη μας για τα σκυλια, και πολλα αλλα...

Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
Site Administrator

Δημοσίευση από Morgan_A » 20 Οκτ 2007, 13:14

Και προχθές το βράδυ δεν έπεσα στο κρεββάτι καθόλου και χθες το βράδυ ήμουν πλέον χώμα...
Κοιμήθηκα κατά τις 9.00 - 9.30 :eek: , φανταστείτε... και όπως ήταν φυσικό, μετά ξύπνισα κατά τις 4.00 πμ και γι΄ αυτό και άρχισα πρωί - πρωί να γράφω... :wink:

Ωραία λοιπόν, απ΄ ότι είδα και από τα pm η ώρα βολεύει όλους...
Οπότε δεν αλλάζουμε τίποτα και το ραντεβού έκλεισε για τις 3.00 μμ !!!

Ο μπουμπούκος μου, έχει κάτι κέφια από το πρωί..., δεν σας λέω τίποτα...
Από τις 4.00 πμ, έχει πάρει τα μπαλάκια του, τα σχοινιά, τα παιχνίδια του όλα... και τα δίνει συνεχώς, για να του τα πετάω... να πηγαίνει να τα φέρνει... κ.ο.κ. :lol:
Το καλό μου πλάσμα, όταν το βλέπω έτσι ευτυχισμένο..., παίρνω την μεγαλύτερη ικανοποίηση...

Θυμηθήτε μου αύριο, να σας περιγράψω... τι κάνει όταν καμμιά φορά τον μαλώνω...
Αλλά πρέπει να σας δείχνω... για να γελάσετε... :lol:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

nickswife
Dog Star ¤¤
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nickswife » 20 Οκτ 2007, 19:39

Παιδια μου τι βροχη ειναι αυτη!!! Καθομασταν οικογενιακως στο σαλονι με ανοιχτες τις μπαλκονοπορτες και χαζευαμε... Ο τοσιρακος ηθελε να βγει βολτα, αλλα οταν αρχισαν και τα μπουμπουνητα, αλλαξε γρηγορα γνωμη... Και μας εφερε μεγαλη νυστα η βροχη και την πεσαμε για τουφες...Τρελο νάνι!

Άβαταρ μέλους

Gio
Saint Bernard
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Gio » 20 Οκτ 2007, 19:46

Τρελλή βροχή... μόλις γυρίσαμε από τη βόλτα τη μεσημεριανή.... η οποία έγινε τώρα λόγω της βροχής και των μπουμπουνητών.....Ο Πέπε ήθελε να βγεί αλλά μόλις βγήκαμε και τα είδε όλα βρεμένα με τραβαγε πίσω!!! Παιδιά δεν έχω δει πιο αστείο περπάτημα σκύλου από του Πέπε όταν πατάει νερά :lol: :lol: :lol: ... Ο Γκόγια νομίζω τον λέει "φλώρο"!!!...

Εγώ σας είπα πάντως για αύριο να έχετε τις βάρκες σας ή τα κανώ με τα κουπιά σε ετοιμότητα!!!! Οχι τίποτα άλλο, επειδή ζούμε στην Ελλάδα.... Δυο ωρες έβρεξε και γεμίσαμε ποτάμια!!!!.... :sad: Ουφ!!!

Άβαταρ μέλους

asrael
Bullmastiff

Δημοσίευση από asrael » 20 Οκτ 2007, 20:38

και ο eldar μετα το μεσημεριανο μας υπνο ηθελε να βγει να παιξει.οταν ειδε οτι βρεχει γυρισε με κοιταξε
με παραπονο και ξεφυσηξε...

Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
Site Administrator

Δημοσίευση από Morgan_A » 21 Οκτ 2007, 00:25

Καλησπέρα παιδάκια,

καλέ τι είναι τούτο...??? owo::
Δεν ξέρω τι γίνεται στις άλλες περιοχές της Αττικής..., αλλά εδώ μέχρι τώρα χαλάει ο κόσμος... :sad:
Έχουν ανοίξει οι καταράκτες του ουρανού...
Εμείς δεν βγήκαμε καθόλου έξω..., γιατί θα γέμιζε νερά και λάσπες... και μετά θα ανέβαινε παντού... και δεν νομίζω ότι χρειάζεται να σας πω, τι θα επακολουθούσε... :nop:
Δεν χάνεται ο κόσμος..., αν δεν βγούμε βόλτα και μια μέρα...
Εδώ βγήκε ο μπουμπούκος μου, δύο - τρεις φορές στη βεράντα και παρ΄ όλο που η τέντα είναι κατεβασμένη μέχρι τα κάγκελα..., μπήκε μέσα και ήταν μούσκεμα... owo::

Και τώρα, θα πρέπει πριν πέσουμε για ύπνο... να τον πλύνω σχεδόν ολόκληρο, τουλάχιστον με νερό και με μωρομάντηλα...
Όχι να βγαίναμε και στο πάρκο... :roll:

Ευτυχώς ο Morgan_as δεν φοβάται τις αστραπές και τις βροντές...
Και σ΄ αυτό έχω μεγάλη άνεση... :cool

Ο καημενούλης ο γεράκος μου..., ο αγαπημένος μου Τζονάκος, τις φοβόταν πάρα πολύ, τις έτρεμε... :cry:
Πριν να ξεκινήσει η βροχή, πολύ πριν ακούσω εγώ κάτι..., είχε ανησυχία και από το φόβο του, ερχόταν πάντα και κρυβόταν στην αγκαλιά μου...
Αυτές τώρα είναι οι πρώτες βροχές... που περνάει μόνος του... μακριά μου... :cry:

Όσο τον είχα κοντά μου..., αν τύχαινε να μην είμαι στο σπίτι και να πιάσει βροχή..., έτρεχα σαν τρελή... να γυρίσω σπίτι, επειδή γνώριζα καλά, ότι θα φοβάται και θα υποφέρει...
Τώρα πια δεν μπορώ να του προσφέρω αυτήν την ασφάλεια... και την αγάπη μου... και αυτό... με πονά πολύ και με συγκλονίζει... :cry:

Σε ποιες περιοχές είσαστε παιδιά, βρέχει ακόμα εκεί...???

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Bad Dog Café”