Καλημέρες - καλησπέρες - καληνύχτες...

Δεν βρίσκεις που να γράψεις; Γράψε εδώ!! Εδώ θα βρείτε και όλα τα Off topic
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Bad Dog Café Υπενθύμιση: Το παρόν forum δεν εξαιρείται των κανονισμών της κοινότητας.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

ΦΟΙΒΟΣ
Saint Bernard

Re: Καλημερο-καλησπερο-καληνύχτες...

Δημοσίευση από ΦΟΙΒΟΣ » 22 Οκτ 2007, 11:08

Χρονια Πολλα Pepe και myriph!!!!

Άβαταρ μέλους

elena.dogwalking
Dog Star ¤¤¤
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από elena.dogwalking » 22 Οκτ 2007, 11:12

χρόοοοοοοοοοοοονια πολλα και ευτηχισμένα χροοονια πολλα......

να τα χιλιάαααασεις..... χροοονια πολλα...και πάντα χαρούμενα να είναι και κοντα σε ανθρω΄πους που σε αγαπάνε και λατρευουν....

Άβαταρ μέλους

nickswife
Dog Star ¤¤
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nickswife » 22 Οκτ 2007, 11:23

Καλημερα στα παιδακια και τα σκυλακια!
Μολις γυρίσαμε απο σούπερ βόλτα, κι ας φυσάει τρελα!
Δεν καναμε την συνηθισμενη βολτα, γιατι είχε λακουβες πολύ μεγαλες με λάσπη, και ο Τοσιράκης τις αγαπα πολύ. Βουταει μέσα και κυλιέται και γίνεται όλος καφέ, σε φάση Ραμπο το πρώτο αίμα...Καπως έτσι!!!
Ανεβήκαμε σε ένα λόφο που είχε πολλα πευκα και ειχε στραγγίσει απο νερά, βρήκαμε ένα κλαδι και κάναμε τρέλες! Στην αρχή πιαστο φερτο, και μετά, το πήρα και έτρεχα ζιγκ ζαγκ ανάμεσα στα δεντρα και με κυνήγαγε να μου το πάρει... Αν ήθελε μου το έπαιρνε και το κλαδί και το χεράκι μου αλλα είναι ιππότης και πάντα με αφήνει να κερδίζω... :lov
1-2 περαστικοι με περασαν για τρελη που έτρεχα στο πάρκο με το κλαδί στο χέρι... Και τρομαξα κι έναν άστεγο, που ήταν εκεί κοντα...
Τωρα βέβαια κανει βαθύ νάνι, το αγοράκι μου.

Άβαταρ μέλους

ΦΟΙΒΟΣ
Saint Bernard

Δημοσίευση από ΦΟΙΒΟΣ » 22 Οκτ 2007, 11:33

Ποσο ζηλευω Αννυ που εισαι τα πρωινα μαζι του. Σκεφτομαι τον δικο μου κλεισμενο στο δωματιο μονος... :sad:

Άβαταρ μέλους

nickswife
Dog Star ¤¤
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nickswife » 22 Οκτ 2007, 12:17

Για να πάρω το συγκεκριμένο σκυλι, που όπως εχω πει ήταν και παιδικο μου όνειρο, έκανα πολλές θυσίες... Πρώτα απο όλα αποφάσισα να μην δουλεύω συμβατικες ώρες (9-17.00 ή μάλλον 8-21.00 όπως δουλευα), και να αφιερωθώ σε αυτο το σκυλι. Αυτόματα σήμαινει ότι άφησα πίσω μου κοκεταρίες, κομμωτήρια, βολτες για ασκοπους καφέδες, ακριβα παπούτσια γενικα όλα τις επιθυμίες που μας δημιουργούνται και μας κάνουν να ξοδέυουμε χρήματα. Ικανοποιώ τις βασικές ανάγκες μου, και αμέσως μετα έρχεται το σκυλί μου.
Ειμαι πολυ ευτυχισμένη που το αποφάσισα να το κάνω αυτο. Προτιμώ τον Τοσιράκο μου από οποιαδήποτε πανάκριβη τσάντα, αυτοκίνητο κτλ. Εμαθα να ικανοποιούμαι με λιγότερα υλικα αγαθά, και να εκτιμώ καθημερινές χαρές, και να μην είμαι σκλάβα των επιθυμιών που μας επιβάλει η κοινωνια, και φυσικα η τηλεόραση.

Και αν με ρωτησεις αν τα οικονομικά μου ειναι χάλια, σε πληροφορώ όσο δούλευα είχα 2 πιστωτικές που δεν αδειάζαν με τίποτα, και χρωστούσα και το δάνειο που είχα πάρει για το μεταπτυχιακό μου. Όταν ήρθε ο Τοσιράκης μου στο σπίτι, πριν γίνει 1 έτους , ξεχρέωσα τελείως.
Άσε που γλιτώνω και ένα σκασμό λεφτα γιατι με την δουλεια είχα τρελαθει και πήγαινα στον θεραπευτη για κρίσεις πανικου & μου έγραφε ένα σωρό τρελόχαπα...(Xanax, Lexotanil, οτι μπορεις να φανταστεις).

Άβαταρ μέλους

ΦΟΙΒΟΣ
Saint Bernard

Δημοσίευση από ΦΟΙΒΟΣ » 22 Οκτ 2007, 13:01

ΜΠΡΑΒΟ ΑΝΝΥ!!!

Η πραγματικοτητα ειναι ακριβως ετσι οπως την περιγραφεις και για τα οικονομικα και για τις ωρες εργασιας. Ημουν ακριβως ετσι, δουλευα απειρες ωρες, επερνα xanax λογω αχγους, τα λεφτα παλι δεν εφταναν, και εχασα πολλα χρονια απο τη ζωη μου... :sad:

Τωρα καταφερα να δουλευω 8 ωρες και εκεινες, χαλαρα, αν εχω πολυ δουλεια την περνω σπιτι, και δεν φανταζομαι να ερθει 4.00 και να μην εχω σηκωθει απο το γραφειο. Βρισκω διαφορες δικαιολογιες και με εχουν αφησει λιγο ησυχη.

Δυστηχως δεν μπορω να αφησω τελειως τη δουλεια. Αλλωστε θελω να δουλευω. Το ιδανικο θα ηταν να βρω κατι για να δουλευω στο σπιτι!

Άβαταρ μέλους

Gio
Saint Bernard
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Gio » 22 Οκτ 2007, 13:31

ΦΟΙΒΟΣ έγραψε:ΜΠΡΑΒΟ ΑΝΝΥ!!!

Η πραγματικοτητα ειναι ακριβως ετσι οπως την περιγραφεις και για τα οικονομικα και για τις ωρες εργασιας. Ημουν ακριβως ετσι, δουλευα απειρες ωρες, επερνα xanax λογω αχγους, τα λεφτα παλι δεν εφταναν, και εχασα πολλα χρονια απο τη ζωη μου... :sad:

Δυστηχως δεν μπορω να αφησω τελειως τη δουλεια. Αλλωστε θελω να δουλευω. Το ιδανικο θα ηταν να βρω κατι για να δουλευω στο σπιτι!

ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!...Μια από τα ίδια!....Τουλάχιστον εγώ χαίρομαι που "ξύπνησα" κάποια στιγμή και έβαλα στη ζωή μου προτεραιότητες μεγαλύτερης αξίας από αυτές που με βασάνιζαν τόσα χρόνια... Κάλλιο αργά παρά ποτέ :wink:

Τί να την κάνεις την καριέρα όταν σε "σκοτώνει" σαν άνθρωπο και δεν μπορείς να δεις τα όμορφα της ζωής?..... :s:

Άβαταρ μέλους

elena.dogwalking
Dog Star ¤¤¤
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από elena.dogwalking » 22 Οκτ 2007, 13:46

Αχ.... τι δικιο που έχεται....

εγω είτε 8 ωρο δουλέψω είτε υπερωρίες τα ειδια λεφτα περνω και δεν φτάνουν και πάλι απλά το στομάχει μου σφήγκεται και γυρνάω με πονοκεφάλους...

αχ... ποσο πολυ θα ήθελα να έχω το ποντικάκι μου συνέχεια μαζί μου όπως στο εξωτερικο σε κάποιες επιχειρεισεις γραφεία επιτρέπωνται και τα σκυλια μαζί...

και εγω σκέφτομαι να κάνω μια δικια μου δουλεια οπου θα έχω την μικρη μου συνέχεια μαζί....

αλλα μεχρι τοτε υπομονη λεω στον εαυτο μου και της μικρης μου....

Άβαταρ μέλους

Topic author
Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 256 times
Been thanked: 396 times

Δημοσίευση από Morgan_A » 22 Οκτ 2007, 14:27

Καλημέρα στην υπέροχη παρέα μας... (bs)
Νωρίς - νωρίς σηκώθηκα πάλι... :lol: :lol: :lol:
Εικοσιδύο χρόνια, ξύπναγα στις 6.00 το πρωί..., τώρα όμως το γλεντάω... :mrgreen:

Ο γλυκούλης ο Φοιβάκος... :lov :lov :lov

Βιβή μου, είναι πολύ φυσικό..., τα σκυλιά μας είναι ευτυχισμένα... και ξένοιαστα παίζουν... όταν βρουν την ευκαιρία... :wink:

Όσο τώρα για το μαρκάρισμα..., φαίνεται ότι τα θέλει όλα δικά του... :mrgreen:
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Gio
Saint Bernard
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Gio » 24 Οκτ 2007, 17:08

Καλησπέρα στην καλύτερη παρέα!!!! ~wv

... Εμείς τώρα τελευταία συνήθως κοιμόμαστε τα μεσημέρια, με αποτέλεσμα να ξενυχτάμε πολύ το βράδυ και το πρωινό ξύπνημα να γίνεται σκέτο βασανιστήριο...φυσικά γίνεται φαύλος κύκλος, γιατί νυστάζουμε το μεσημέρι, κοιμόμαστε κλπ κλπ.
Αποφασίσαμε λοιπόν από σήμερα να κόψουμε τον μεσημεριανό ύπνο και να κοιμόμαστε νωρίτερα το βράδυ, μπας και ισορροπήσουμε λίγο...Φτιάξαμε τα καφεδάκια μας και καθήσαμε στα pc μας για δουλίτσες και ψαξίματα στο internet...

Τα σκυλάκια όμως δεν συμφωνήσανε με την ιδέα μας, και σήμερα, μετά από πολύ καιρό, κοιμηθήκανε αγκαλιά κάτω από τα πόδια μας!!!!!...Μην κοιμάστε εσείς, σκασίλα μας, δεν θα αλλάξουμε εμείς το πρόγραμμά μας για πάρτη σας!!!!!...

...Κι έτσι προέκυψε η παρακάτω photo, που δεν άντεξα να μην σας δείξω....
doggies 013 small.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Bad Dog Café”