ακρωτηριασμος ζωου

Τελευταίες ειδήσεις που αφορούν μόνο τους αγαπημένους μας φίλους.
Πάντα αναφέρουμε την πηγή της είδησης.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Το περιεχόμενο της ενότητας «Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΜΑΣ» είναι σύνδεσμοι (links) των οποίων τα δημοσιεύματα είναι πληροφορίες του υπογράφοντος και σε καμία περίπτωση δεν εγγυόμαστε την αξιοπιστία, και τη φερεγγυότητα των.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
dogo1
Bullmastiff
Has thanked: 83 times
Been thanked: 33 times
ακρωτηριασμος ζωου

Δημοσίευση από dogo1 » 18 Ιουν 2018, 00:46

βασανισμος ζωου στην τουρκια.μολις αντικρισα ενα αποτροπαιο θεαμα.ακρωτηριασαν και τα 4 ποδια ενος πανεμορφου ζωου,ολοιδιο με το δικο μου.δεν θα σας κανω λινκ,δεν φταιτε σε τιποτα,να νιωσετε οπως εγω.

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
Site Administrator
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 239 times
Been thanked: 384 times

ακρωτηριασμος ζωου

Δημοσίευση από Morgan_A » 27 Ιουν 2018, 02:42

Δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψει κανείς αυτό το τραγικό θέαμα..., δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψει κανείς τον πόνο στα μάτια αυτού του έρμου πλάσματος, όπως επίσης δεν υπάρχουν λόγια και για να περιγράψει κανείς το τέρας που έκανε αυτό το αποτρόπαιο έγκλημα...

Δεν καταργιέμαι όπως κάνουν πολλοί, δεν μ΄αρέσουν γενικά τα μεγάλα λόγια και ούτε και θα μπορούσα να γίνω ίδια και να τον κομματιάσω όπως λένε μερικοί άλλοι κλπ κλπ κλπ
Θέλω μόνο να του φυτέψω μια σφαίρα στον κρόταφο, απλά ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ...!!!
Και θα μπορούσα να το κάνω με μεγάααααααααλη ευχαρίστηση και χωρίς την παραμικρή τύψη, όχι μόνο γι΄αυτόν αλλά και για όλους τους ομοίους του...!!!

Αν κάποιος το κάνει αυτό, θα έχει διαπράξει κάτι ιερό, επειδή θα έχει γλυτώσει αφ΄ενός την κοινωνία από ένα τέτοιο κάθαρμα που μόνο για κακό μπορεί να υπάρχει και επίσης θα έχει γλυτώσει το ίδιο το ανθρωπόμορφο απ΄την ψυχή του που είναι ότι χειρότερο έχει δημιουργήσει το σύμπαν...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΜΑΣ”