Σκύλος και καράβι...!!!

Ιδανικές τοποθεσίες για διακοπές & εκδρομές με το σκύλο μας.
Φιλικά Ξενοδοχεία - Camping - Πανσιόν
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Γράψτε εδώ τόπους που έχετε επισκεφτεί και θεωρείτε ιδανικούς για διακοπές ή εκδρομή μαζί με το σκύλο. Εμπρός, πάρτε τα σκυλιά σας, βγάλτε από την ντουλάπα τα σακίδια, φορέστε τα εκδρομικά σας, συμπληρώστε το σύνολο με το απαραίτητο κέφι, την ενέργεια και την καλή διάθεση και ξεκινάμε!
Δεχόμαστε συστάσεις για ξενοδοχεία πανσιόν κ.λπ. μόνο από μέλη μας που έχουν τουλάχιστον 50 posts.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

mikro_peponi
Dog Star ¤¤¤

Re: Σκύλος και καράβι...!!!

Δημοσίευση από mikro_peponi » 23 Ιούλ 2008, 13:59

Ναι Έλενα εννοείται μακριά από τα κάγκελα. Εδώ δεν πλησιάζω εγώ εκεί πόσο μάλλον αυτά που μαζί είναι τρελά.
Γενικά αν ήταν ένα δεν θα υπήρχε τόσο πρόβλημα. Τώρα δύο το τελευταίο πράγμα που θα κάνουν είναι να κοιμούνται. Δεν κάθονται ποτέ σε ησυχία όταν είναι μαζί για αυτό φοβάμαι και τις διακοπές και τα ταξίδια αλλά τι να κάνεις. Όλα θα λυθούν.

Βασικά για το μποξ που λες σκεφτόμουν ότι μπορώ να τα βάλω στο κλουβί του κουνελιού. Εϊναι αρκετά μεγάλο. Χωράνε και τα δύο και εγώ μαζί και το κουνέλι μη σας πω. Είναι σαν crate κάπως οπότε και θα αναπνέουν άνετα και θα μας βλέπουν και θα κοιμούνται άνετα αν τους στρώσω μια κουβερτούλα. Αν ποτέ τα πιάσει η νύστα γιατί δεν το βλέπω

Άβαταρ μέλους

evaeva
Saint Bernard

Δημοσίευση από evaeva » 06 Αύγ 2008, 12:47

εμεις επειδη μενουμε εδω και 3 χρονια στην αμοργο εχουμε ταξιδεψει πολλες φορες με πλοιο.
αλλες φορες στις σκυλιερες, αλλες στο καταστρωμα (αν δεν υπαρχουν σκυλιερες ή αν ειναι σε
αθλια κατασταση). προς το παρον δεν εχουμε αντιμετωπισει προβληματα!!!
παντως μερικες σκυλιερες πραγματικα δεν πλησιαζονται!!! κι αν ερθει κανεις να μου κανει
παρατηρηση θα τον στειλω αυτον στη σκυλιερα!!!!!! χα!!! χα!!!!

:lol: :lol: :lol:
ΓΚΡΟΥΣΙ!!!
Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Fany
Saint Bernard

Δημοσίευση από Fany » 17 Σεπ 2008, 15:14

Εγώ πάντως , πρόκειται να ταξιδέψω μέσα στις γιορτές των Χριστουγέννων , για Αθήνα από Ηρακλειο και μετά με το αυτοκίνητο μου για Τρικαλα , και έχω αγχωθεί λιγό σχετικά με τον πως θα του είναι το ταξίδι του Ρόκυ μου. Είναι πολλές ώρες και συνήθως το χειμώνα ο καιρός δεν είναι καλός. Τις σκυλιέρες τις έχω δει στις Μινωικές γραμμές , και μάλλον εκεί θα πρέπει να μείνει , γιατί που κατάστρωμα με το ψοφό κρυο. Εχει κανείς να μου δώσει καμιά συμβουλή για αυτό το πρώτο του μεγάλο ταξίδι? Τι θα πρέπει νακάνω για να μην ταλαιπωρηθεί πολύ?

Άβαταρ μέλους

elena.dogwalking
Dog Star ¤¤¤
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από elena.dogwalking » 17 Σεπ 2008, 15:24

προσπαθεισε να δεις αμα μπορεις να κλεισεις καμπινα οπου επειτρεπεται και ο σκυλος μεσα σκυλο καμπινα...

καπου ειχα διαβασει για το οτι υπαρχουν τετοιοι χωροι στα πλοια.. wink:

Άβαταρ μέλους

Marga
Club Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Marga » 17 Σεπ 2008, 15:25

Αν εχεις σκοπο να τον βαλεις σε σκυλιερα φροντισε να εχει νερο στη διαθεση του ολη την ωρα.
Αν κανει κρυο ισως ενα προχειρο χαλακι να τον κανει να αισθανθει πιο ανετα κ να μη κρυωνει
Επισης να τον κυκλοφορεις λιγο στο καταστρωμα γιατι τοσες ωρες δε μπορει να μεινει κλεισμενο εκει μεσα.
Καλο θα ηταν να αγοραζες κι ενα λουκετο για να κλεισεις τη σκυλιερα μη δραπετευσει ή στον κλεψουν. Την ειχε παθει ετσι παλια μια γνωστη της μαμας μου..

Αν η υγεια του το επιτρεπει κ δε καθεται ησυχος ή ζαλιζεται στο καραβι μπορεις να του δωσεις κι ενα χαπακι χαλαρωτικο. ΑΦΟΥ ομως ρωτησεις πρωτα τον γιατρο σου ~wv

*και στο ταξιδι με το αυτοκινητο συχνες στασεις για τσισακια κ τεντωμα

Δοκιμασε κι αυτο που λεει η Ελενα, ισχυει th:

Άβαταρ μέλους

Fany
Saint Bernard

Δημοσίευση από Fany » 17 Σεπ 2008, 16:05

Οκ θα ρωτήσω, αν υπάρχει τέτοια καμπίνα μας βολεύει. Ναι το έχω ακούσει ότι μπορεί να στον βουτήξουνε από τις σκυλιέρες. Αν μείνει σκυλιέρα , θα την καθαρίσω και θα βάλω την κουβέρτα του βέβαια, και ενοείται πως θα περάσω την νύκτα κι εγώ εκεί σε ένα καρεκλάκι. Στο αυτοκίνητο δεν με απασχολεί , γιατί έχει συνηθίσει τα ταξίδια. Καράβι θα μπει πρωτη φορά. Πρέπει να τον τσιπάρω για τέτοιο ταξίδι?

Άβαταρ μέλους

mikro_peponi
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από mikro_peponi » 17 Σεπ 2008, 18:56

είναι μεγαλόσωμος ο Ρόκυ; Αν όχι μπορείς να τον πάρεις μαζί σου μέσα

Άβαταρ μέλους

evaeva
Saint Bernard

Δημοσίευση από evaeva » 24 Σεπ 2008, 22:35

μην ανησυχεις!!!!!
μια χαρα θα τα παει στο ταξιδι του. το καλυτερο θα ηταν η καμπινα γιατι οι σκυλιερες καποιες φορες δεν ειναι η ιδανικη λυση...
παντως, ακομα και στο καταστρωμα υπαρχουν μερη που κοβει το κρυο. ειναι κλειστα γυρω- γυρω με τζαμαρια. μπορεις να το ψαξεις και να τον εχεις μαζι σου. εσυ μπορεις να μπεις σε sleeping-bang..... εγω τουλαχιστον ετσι κανω.... δεν μου αρεσουν οι σκυλιερες και οι καμπινες ειναι δυστυχως αρκετα ακριβες....
ΓΚΡΟΥΣΙ!!!
Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

dilena
Dog Star ¤

Δημοσίευση από dilena » 21 Ιαν 2009, 14:18

Υπάρχουν καμπίνες για σκυλάκια?ειναι ατομικές φαντάζομαι. Και στο High Speed τι γίνεται? Ο δικός μου είναι 5 κιλα (5.300 ) μπορώ σε τσάντα να το έχω μέσα στο σαλόνι γιατί ταξιδεύοθμε πολύ συχνά και ανοιξη , φθινοπωρο κ.λ.π
Εικόνα Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Marga
Club Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Marga » 21 Ιαν 2009, 14:37

στο σουπερφερι που ειχαμε ρωτησει μας ειχαν πει οτι επιτρεπονται στις καμπινες σκυλακια αρκει να μη κανουν ζημιες. θα πρεπει να ενημερωσετε οτι εχετε σκυλο γιατι στο συγκεκριμενο καραβι, δινουν καμπινες χωρις μοκετα.
τωρα αν ισχυει το ιδιο και σε αλλα πλοια, δε ξερω

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ”