Μπιγκλ και θαλασσα:Θα αντεξουμε?

Ιδανικές τοποθεσίες για διακοπές & εκδρομές με το σκύλο μας.
Φιλικά Ξενοδοχεία - Camping - Πανσιόν
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Γράψτε εδώ τόπους που έχετε επισκεφτεί και θεωρείτε ιδανικούς για διακοπές ή εκδρομή μαζί με το σκύλο. Εμπρός, πάρτε τα σκυλιά σας, βγάλτε από την ντουλάπα τα σακίδια, φορέστε τα εκδρομικά σας, συμπληρώστε το σύνολο με το απαραίτητο κέφι, την ενέργεια και την καλή διάθεση και ξεκινάμε!
Δεχόμαστε συστάσεις για ξενοδοχεία πανσιόν κ.λπ. μόνο από μέλη μας που έχουν τουλάχιστον 50 posts.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Fidel2013
Puppy
Όνομα: Olga

Μπιγκλ και θαλασσα:Θα αντεξουμε?

Δημοσίευση από Fidel2013 » 29 Ιούλ 2013, 13:11

Είμαι ο Fidel cc1: , μπιγκλ 9 μηνών, και οι γονείς μου έχουν φαγωθεί να με πάρουν μαζί τους για μπάνιο (ευτυχώς δεν είπαν κουβέντα για ηλιοθεραπεία heat: ). Επειδή είμαι το πρώτο τους "παιδί" και θα είναι η πρώτη μου επαφή με θάλασσα, τι να τους πω να κάνουν? Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμος για κολύμπι (για κυνήγι σίγουρα είμαι muaaahahaaa thr:: ). Τους ακούω να συζητάνε για τα αυτιά μου που είναι ευαισθητούλια και φοβούνται μην βραχούν. Οκ, δεν ορκίζομαι ότι θα βουτήξω, αλλά αν βραχούν? Από την άλλη σκέφτονται μήπως και με αφήνουν στην αυλή του εξοχικού, αλλά και κει φοβούνται για φίδια, μέλισσες και τα συναφή της ελληνικής υπαίθρου... Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα ??? ....
Δεν θα το αντέξω να με αφήσουν Αθήνα me:: !!!! Ένα άγχος αποχωρισμού το έχω!!!!

Άβαταρ μέλους

Bogbol
Club Member
Όνομα: Βασίλης
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times
Re: Μπιγκλ και θαλασσα:Θα αντεξουμε?

Δημοσίευση από Bogbol » 29 Ιούλ 2013, 15:37

Μεγάλο ποσοστό των σκυλιών που εισάγουν τα Petshops από puppy mills παρουσιάζουν σοβαρές ασθένειες!!
Πολλά από αυτά δυστυχώς πεθαίνουν.

Άβαταρ μέλους

Topic author
Fidel2013
Puppy

Δημοσίευση από Fidel2013 » 30 Ιούλ 2013, 09:47

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!!! Αν και δεν ξέρουμε κατά πόσο τα μπιγκλ γενικότερα τα πάνε καλά με τη θάλασσα... Θα δείξει!!!

Άβαταρ μέλους

Topic author
Fidel2013
Puppy

Δημοσίευση από Fidel2013 » 30 Ιούλ 2013, 11:15

...ευχαριστούμε και πάλι για τις χρήσιμες συμβουλές και πολλά μπράβο για τον υπέροχο διαδικτυακό χώρο που φτιάξατε για μας!!!
Καλό καλοκαίρι σε όλους!!!
Fidel2013.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ”