Διακοπες με σκυλο

Ιδανικές τοποθεσίες για διακοπές & εκδρομές με το σκύλο μας.
Φιλικά Ξενοδοχεία - Camping - Πανσιόν
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Γράψτε εδώ τόπους που έχετε επισκεφτεί και θεωρείτε ιδανικούς για διακοπές ή εκδρομή μαζί με το σκύλο. Εμπρός, πάρτε τα σκυλιά σας, βγάλτε από την ντουλάπα τα σακίδια, φορέστε τα εκδρομικά σας, συμπληρώστε το σύνολο με το απαραίτητο κέφι, την ενέργεια και την καλή διάθεση και ξεκινάμε!
Δεχόμαστε συστάσεις για ξενοδοχεία πανσιόν κ.λπ. μόνο από μέλη μας που έχουν τουλάχιστον 50 posts.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Marinakf
Puppy
Όνομα: Marina

Διακοπες με σκυλο

Δημοσίευση από Marinakf » 23 Απρ 2014, 01:29

Εδω και ενα χρονο προσθεσαμε στην 4μελη μας οικογενεια μια γλυκια μποξερινα, την Αντα! Σημερα ειναι ενος ετους. Ειμαστε οικογενειακως τρελαμενοι μαζι της και θελουμε να την παιρνουμε παντου μαζι μας. Ομως, δεν επιτρεπεται... Θα ηθελα να ανταλλαξουμε τοπους, ξενοδοχεια, μερη που δεχονται τα ομορφα τετραποδα μας...

Άβαταρ μέλους

JOSE-NICOLE
Dog Star ¤¤
Όνομα: ΜΑΡΘΑ
Has thanked: 9 times
Been thanked: 22 times
Re: Διακοπες με σκυλο

Δημοσίευση από JOSE-NICOLE » 23 Απρ 2014, 01:36

wel:: odogs

εκ μερους του λαου κανω αιτηση για φωτογραφιες!!!!!!! bigg:

τωρα για ξενοδοχεια προσωπικα δεν ξερω καποιο που να δεχετε ζωα αλλα αμα ψαξετε σιγουρα κατι θα βρειτε(αν και πιστευω πως τωρα σε περιοδους κρισης θα ειναι λιγο ανοητο να διωχνουν πελατες για αυτον τον λογο)! sm:)
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

Stellini2012
Dog Star ¤¤
Όνομα: Στέλλα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Δημοσίευση από Stellini2012 » 23 Απρ 2014, 09:11

Καλημέρα !

Ψάχνω κι εγώ και βρήκα τον παρακάτω σύνδεσμο για ξενοδοχεία, κλπ που δέχονται κατοικίδια στην Εύβοια. Υπάρχει και μία σελίδα στο facebook, αλλά πρέπει να ξεκλειδώσω τον κωδικό οθόνης του τηλεφώνου μου για να το βρω και δεν ξέρω πώς να το κανω.
Θα το αναρτήσω εδώ όταν το βρω!

http://www.letsbookhotel.com/el/greece/ ... rd=1;fac=4
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

evibouboukaki
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Εύη

Δημοσίευση από evibouboukaki » 23 Απρ 2014, 15:15

Στην Ερέτρια έμεινα για 10 ημέρες στο sun rise πολύ καλό, καλές τιμές, κοντά στην παραλία και είχα και τα δύο μου σκυλάκια μαζί!
Μην σε τρομάξει το δύο αστέρων είναι πολύ καλύτερο από τριών που έχω πάει!Άσε που είναι διαμερίσματα με κουζινάκι καταπληκτικό !
Δεν θυμάμαι τα ονόματά τους γιατί ήταν και καταπληκτικοί άνθρωποι η οικογένεια που τα έχει αλλά θα το βρείς εύκολα!
Στον Πειραιά δέχονται στο Τρίτων! Σ΄αυτά έχω πάει με τα σκυλιά μου!

Εύη
ΕικόναΕικόνα
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

Bogbol
Club Member
Όνομα: Βασίλης
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Δημοσίευση από Bogbol » 23 Απρ 2014, 15:35

Μεγάλο ποσοστό των σκυλιών που εισάγουν τα Petshops από puppy mills παρουσιάζουν σοβαρές ασθένειες!!
Πολλά από αυτά δυστυχώς πεθαίνουν.

Άβαταρ μέλους

schnauzeraki
Bullmastiff
Όνομα: Νίκη

Δημοσίευση από schnauzeraki » 23 Απρ 2014, 23:05

Αν μπεις στο booking.com μπορείς να ψάξεις ξενοδοχεία στην περιοχή που θέλεις τα οποία δέχονται κατοικίδια.
Εγώ μέσω αυτού βρίσκω ξενοδοχεία και μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.
Καλή επιτυχία στο ψάξιμο!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Topic author
Marinakf
Puppy
Όνομα: Marina

Δημοσίευση από Marinakf » 23 Απρ 2014, 23:11

Στα περισσοτερα που ρωταω μου λενε οτι δεχονται κατοικιδια μεχρι 10 κιλα. Η Αντα μου ειναι 22 !

Άβαταρ μέλους

BELLA 1 +
Akita
Όνομα: Isidora
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Δημοσίευση από BELLA 1 + » 04 Αύγ 2014, 18:43

Εγω παλι θελω να παω Κωνσταντινουπολη ...λετε να τα καταφερω με την Bella μου μαζι εχει καποιος παρομοια εμπειρια με ταξιδι στο εξωτερικο; Δεν θελω με τιποτα να την αφησω σε κανεναν!

Άβαταρ μέλους

puppy.
Dog Star ¤
Όνομα: Κατερίνα

Δημοσίευση από puppy. » 04 Αύγ 2014, 20:46

Ισιδώρα ένας γνωστός μας πάντως που ήθελε να πάει Αυστραλία για μόνιμα όμως έκανε κανα εξάμηνο μην σου πω και παραπάνω μέχρι να τελειώσει με την γραφειοκρατία να στείλει τα χαρτιά να εγκριθούν κ.τ.λ.Έπρεπε μάλιστα να μείνουν τα σκυλάκια(2 yorkshire terrier)περίπου ένα μήνα απομωνομένα σε καραντίνα μπορούσε όμως να τα βλέπει μία φορά τη μέρα για κάνα μισάωρο.Τώρα μην σε τρομάζω απλά νομίζω πως έχει μεγάλη τυρρανία κα για σένα και για τον σκύλάκι heat: .
Για Κωνσταντινούπολη τώρα δεν ξέρω αλλά μπορείς να ρωτήσεις τον/την κτηνίατρό σου.
A HOUSΕ Is Not A HOME Without a ♥ YORKIE ♥
Εικόνα
Μπορείτε να δείτε το άλμπουμ της μικρής μου πριγκίπισσας εδώ => http://ourdogs.gr/ad/viewtopic.php?f=76&t=31885

Άβαταρ μέλους

Stellini2012
Dog Star ¤¤
Όνομα: Στέλλα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Δημοσίευση από Stellini2012 » 09 Αύγ 2014, 12:18

Παιδιά εγώ έκλεισα ξενώνα στην Ανδρο που δέχονται κατοικίδια και μάλιστα παραχωρούν κάποια πιο απομακρυσμένα δωμάτια για οικογένειες με σκυλιά. Είμαι πολύ χαρούμενη και λίγο αγχωμένοι γιατί θα είναι το πρώτο μας ταξίδι με πλοίο και τη Μπαλλου μαζί. Θα σας γράψω πληροφορίες όταν επιστρέψω.
Το μόνο πρόβλημα είναι ότι θα παμε μόνο για 3 μέρες... :(
ΕικόναΕικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ”