Που Δεχονται Σκύλους?

Γράψε εδώ για οργανωμένα Campings όπου επιτρέπονται οι σκύλοι
με ή χωρίς χρέωση.

Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
zar
Dog Star ¤¤¤¤

Re: Που Δεχονται Σκύλους?

Δημοσίευση από zar » 01 Μάιος 2011, 12:25

Stekon έγραψε:
SOS: αυτο το καμπινγκ που λετε, ειναι ανάμεσα στην παραλία και στην λιμνοθάλασσα /υδροβιότοπο ντιβάρι που σημαίνει ότι χρειάζεστε καλή προστασία απο κουνούπια το βράδυ...
Αυτο δεν είναι καπως επικινδυνο για τα σκυλιά? Εννοείται, πως τους βάζεις αντικουνουπικά αλλά είναι κάπως...
Επίσης μια επιπλεον ερώτηση τόσο στους βορειους όσο και στο νοτιους , μέσα στο camping ο σκύλος μπορεί να ελεύθερος εφ'΄όσον δεν ενοχλεί? Φαντάζομαι πως αυτό εξαρταται και απο τους "γείτονες" των γύρω σκηνών αλλά υπάρχει δεσμευση απο το camping να είναι πάντα με λουρί μέσα στον χώρο τους?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zar την 01 Μάιος 2011, 12:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους

dexatz
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Δέσποινα

Δημοσίευση από dexatz » 01 Μάιος 2011, 12:27

Εγώ έχω δύο μικρές σκηνές των δύο ατόμων.Αν δεν έχεις μεγάλη σκηνή Στέλιο,μπορείς να πάρεις μια μικρή για να βάλεις μέσα την Σάντυ κ την Μπαλού.Έχει κάποιες που είναι για ένα άτομο και στείνονται μόνες τους.Εμείς αν πάμε τελικά,η Χλόη θα μείνει στο crate της είτε μέσα στην σκηνή,είτε έξω,αλλά με κάλυμμα για να μην έχει θεμα με τα κουνούπια.
ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

dexatz
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Δέσποινα

Δημοσίευση από dexatz » 01 Μάιος 2011, 12:34

zar έγραψε:Αυτο δεν είναι καπως επικινδυνο για τα σκυλιά? Εννοείται, πως τους βάζεις αντικουνουπικά αλλά είναι κάπως...
Επίσης μια επιπλεον ερώτηση τόσο στους βορειους όσο και στο νοτιους , μέσα στο camping ο σκύλος μπορεί να ελεύθερος εφ'΄όσον δεν ενοχλεί? Φαντάζομαι πως αυτό εξαρταται και απο τους "γείτονες" τω γύρω σκηνών αλλά υπάρχει δεσμευση απο το camping να είναι πάντα με λουρί μέσα στον χώρο τους?
Εξαρτάται από τους γείτονες.Τα κάμπινγκ ζητάνε (βασιζόμενα στην ισχύουσα νομοθεσία) να είναι πάντα δεμένα τα σκυλιά,αλλά έχω πάει σε κάμπινγκ που κυκλοφορούν ελεύθερα τα σκυλιά.Νομίζω οτι αν δεν έχουν πρόβλημα οι γείτονες μπορεί να κυκλοφορεί ελεύθερα η Δαλιδά,αλλά αν κάποιος φοβάται ή δεν θέλει,θα πρέπει να την έχεις δεμένη.Έχω δει μικρή "σφουγγαρίστρα" (όπως τα λέω) να κυκλοφορεί όλη την εβδομάδα ελεύθερη στο κάμπινγκ και το σκ επειδή είχε έρθει μια σκηνή που δεν την ήθελαν,να την περιορίζουν τα αφεντικά της που έμεναν μάλιστα όλο το καλοκαίρι εκεί.
ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

sidirchris
Dog Star ¤

Δημοσίευση από sidirchris » 01 Μάιος 2011, 12:51

τα σκυλακια πρεπει να ειναι δεμενα. εμεις παμε στις 7-7.30 στην παραλια που δεν εχει κανεναν και τον αφηνουμε ελευθερο μεχρι τις 10 που θα ερθουν μερικες κομπλεξικες μανες με τα μικρα τους που ολοι τους κατουρανε στην θαλλασα αλλα τον σκυλο δεν τον θελουν! δεχτηκα παρατηρηση περισυ ενω ο τιμος ηταν λυμενος στην πετσετα μας, και δεν πηγαινε παραπερα, μονο κατω απο την ομπρελα, οτι τον φοβουνται και καλα θα κανω να τον δεσω. να ειχα και κανα θηριο παιδια να πω αντε καλα κανουν και φοβουνται! μιλαμε για yorkie τωρα!! 3,5 κιλα!! ελεος! και αυτοι εντωμεταξυ δεν μεναν στο καμπινγκ. απο αλλου ηρθαν. αυτοι που μενουν εκει , ξερουν οτι εμεις πληρωνουμε και για τον σκυλο οπως και για μας. α! τον ειχα παει για ντουζ και οι καθαριστριες με καναν παρατηρηση. και το βουλωσαν μολις τις ειπα οτι πληρωνω για το σκυλο και θα χρησιμοπιοει οπως ολοι τα παντα εδω! ε τοτε γιατι πληρωνω ρε παιδια!? για τον αερα? κανενας κατασκηνωτης δεν θα πει κατι για τα σκυλια. μονο οι ξενοι και οι καθαριστριες που καθαριζαν. οταν ομως εμενα με υποχρεωνουν να πληρωνω σχεδον 3 ευρω την ημερα για τον σκυλο μου, τοτε θα το βουλωσουν ολοι! για ανθρωπο πληρωνεις 7 ευρω νομιζω.
[url=http://pitapata.com][img]http://pdgf.pitapata.com/zC9Zp3.png[/img][/url]

Άβαταρ μέλους

Topic author
zar
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από zar » 01 Μάιος 2011, 13:15

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση σε ένα καμπινγ που δέχονται σκυλιά να μην σου επιτρεψουν να ξεπλυνεις τον σκύλο απο τα αλάτια?

Άβαταρ μέλους

sidirchris
Dog Star ¤

Δημοσίευση από sidirchris » 01 Μάιος 2011, 13:34

εμενα μια φορα μου ειπαν κατι οι καθαριστριες. και απο τοτε και μετα με χαιρετουσαν κιολας! δεν σου λεει κανεις τιποτα. εμεις τοσες φορες πηγαμε και δεν μας ειπαν κατι, εκτος απο εκεινη τη φορα. αν δεις τον καταλογο , σε ολα τα καμπινγκ αν εχεις σκυλο πληρωνεις. πηρες τηλ στο θαλαττα ? ανοιξαν σημερα. δες και στον αρμενιστη. πολυ ωραιο καμπινγκ. απλως η παραλια του θαλαττα ειναι καλυτερη. κατα τα αλλα ειναι ωραια και εκει. και ολοι σχεδον εχουν σκυλο. και μπαινουν και στην θαλασσα.
[url=http://pitapata.com][img]http://pdgf.pitapata.com/zC9Zp3.png[/img][/url]

Άβαταρ μέλους

mouta
Bullmastiff

Δημοσίευση από mouta » 29 Ιούλ 2011, 12:34

αχ είστε ωραία εκεί!!! Εγώ δεν έχω κάνει κάμπινγ με την Εύα ακόμα!!! Πόσο δύσκολο είναι;; Θα μου πεις ανάλογα και με τον χαρακτήρα του σκύλου!!! Βέβαια δεν θέλω να πάω διακοπές χωρίς αυτήν. Υπάρχουν κ αλλα κάμπινγ που δέχονται σκύλους;;; Είναι σχετικά μακριά η Χαλκιδική απο την Αθήνα τουλάχιστον για φέτος!!! :)

Άβαταρ μέλους

Pats
Dog Star ¤
Όνομα: Βασίλης

Δημοσίευση από Pats » 29 Ιούλ 2011, 12:38

Εμεις λεμε για 2 μερες να παμε ελευθερο στην Κρητη, σε ερημικη παραλια με 2-3 σκυλλακια κ καμμια 6αρα ατομα... Εχω αρχισει προετοιμασια ηδη... Εγω εχω ξανακανει, ο Misha οχι αλλα δεν νομιζω να τον χαλασει...
[url=http://pitapata.com][img]http://pdgf.pitapata.com/ySq3p2.png[/img][/url]

Άβαταρ μέλους

mouta
Bullmastiff

Δημοσίευση από mouta » 29 Ιούλ 2011, 12:43

άμα έχει κόσμο, που τον αφήνετε να ξεδώσει;; η δικιά μου όταν είναι έξω θέλει να παίζει όλη την ώρα....άμα την έχω δεμένη όλη την ώρα, κρίμα δεν είναι;;

Απάντηση

Επιστροφή στο “CAMPING”