Σκυλιά σε κάμπινκ στο Πήλιο

Γράψε εδώ για οργανωμένα Campings όπου επιτρέπονται οι σκύλοι
με ή χωρίς χρέωση.

Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
teorungr
Saint Bernard

Σκυλιά σε κάμπινκ στο Πήλιο

Δημοσίευση από teorungr » 17 Ιουν 2008, 12:24

Ξεκίνησα με την γυναίκα μου για τριήμερη βόλτα στο Πήλιο και συγκεκριμένα νότιο Πήλιο περιοχή Καστρί (Δίπλα από τον Πλατανιά) Κάποιοι φίλοι μας θα πήγαιναν εκεί για κάμπινκ δεν είχαμε ξαναπάει ,εμείς κλείσαμε δωμάτιο λόγω της κατάστασης μας (8 μηνών έγκυοι (bs) )δίπλα στο κάμπινκ

...έτσι κι αλλιώς μόνο αυτά τα ενοικιαζόμενα δωμάτια και το κάμπινκ υπάρχουν στην παραλία. Τον Αlfie δεν τον πήρα μαζί έμεινε Λάρισα να κάνει παρέα στην κουνιάδα μου. Πρώτη έκπληξη από έναν υπάλληλο του ξενοδοχείου που είχε ένα ροτβάιλερ 4 μηνών θηλυκό πανέμορφο δεμένο στο μπαρ των δωματίων...Δεύτερη έκπληξη στην παραλία που κατέβηκα να κάνω μπάνιο (που δεν είναι και τεράστια)τουλάχιστον 5-6 σκυλιά των ενοίκων του κάμπινκ ή να μπαίνουν στην θάλασσα ή να κάθονται δεμένα δίπλα στους ιδιοκτήτες τους....και η τελευταία έκπληξη με το εστιατόριο του κάμπινκ...εδω να κάνω μια παρένθεση οτι το κάπινκ ανήκει σε ένα ζευγάρι Ελληνοαυστριακών....στο εστιατόριο του κάμπινκ να γυρίζει ανάμεσα στα τραπέζια ο Ρεξ ένας τεράστιος σκύλος περίπου στα 65-70 κιλά που ανήκει στους ιδιοκτήτες του κάμπινκ

και ακόμη ποιο περίεργο δεν ενοχλήθηκε κανένας ...κάποιοι απλά αδιαφορούσαν και κάποιοι του έδιναν και κόκκαλα που μόλις τα άρπαζε εξαφανιζόταν σε μια γωνιά για να τα ροκανίσει με την ησυχία του ....τρομερό ...την επόμενη πάντως φορά που θα επισκεφτώ το μέρος σίγουρα θα έχω και τον Alfie μαζί
Alfie ...Labrador

Άβαταρ μέλους

elstr
Dog Star ¤¤¤

Re: Σκυλιά σε κάμπινκ στο Πήλιο

Δημοσίευση από elstr » 18 Ιουν 2008, 07:08

Μήπως να κάνουμε εκεί την πανελλήνια;; :lol: :lol: :lol:
Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Loukia
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από Loukia » 18 Ιουν 2008, 07:10

elstr έγραψε:Μήπως να κάνουμε εκεί την πανελλήνια;; :lol: :lol: :lol:
Θοδωρή τη πάτησες! Έβαλες τα χέρια σου κι έβγαλες τα μάτια σου! :lol: :lol: :lol:
Πάει το δολοπλόκο σχέδιο σου για συνάντηση στο κέντρο της Ελλάδας! :mrgreen:

Άβαταρ μέλους

katdpan
Dog Star ¤
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από katdpan » 12 Μάιος 2009, 16:34

Την απάντηση την έδωσες μόνος σου. Οι ιδιοκτήτες είναι Ελληνοαυστριακοί.Δηλ Ελληνες με ξένη νοοτροπία....Γιατί είμαι απο το Βόλο και ξέρω καλά τις συνήθειες και τις απόψεις της περιοχής.....
Γνώρισα τους ανθρώπους κι αγάπησα τα ζώα!!!
Ποτέ δεν θα πειράξω τα ζώα τα καημένα, μην τάχα σαν κι εμένα κι εκείνα δεν πονούν??!!??
ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

hexagon
Akita

Δημοσίευση από hexagon » 10 Ιουν 2009, 19:26

Εγκρίνω και επαυξάνω!
Εχω το εξοχικό μου στο Λαυκο (20' απο το Καστρί), γνωρίζω τα παιδιά που έχουν το camping και πηγαίνω πολύ συχνά στη παραλία για μπάνιο, φυσικά μαζί με τον boogy.
Στο Camping μένουν κυρίως Αυστριακοί και Γερμανοί, οπότε κανένα πρόβλημα με τα σκυλιά στη θάλασσα.
Δαγκώνω και γαβγίζω όταν πρέπει...

Άβαταρ μέλους

hexagon
Akita

Δημοσίευση από hexagon » 10 Ιουν 2009, 19:28

teorungr έγραψε:Ξεκίνησα με την γυναίκα μου για τριήμερη βόλτα στο Πήλιο και συγκεκριμένα νότιο Πήλιο περιοχή Καστρί (Δίπλα από τον Πλατανιά) Κάποιοι φίλοι μας θα πήγαιναν εκεί για κάμπινκ δεν είχαμε ξαναπάει ,εμείς κλείσαμε δωμάτιο λόγω της κατάστασης μας (8 μηνών έγκυοι (bs) )δίπλα στο κάμπινκ

...έτσι κι αλλιώς μόνο αυτά τα ενοικιαζόμενα δωμάτια και το κάμπινκ υπάρχουν στην παραλία. Τον Αlfie δεν τον πήρα μαζί έμεινε Λάρισα να κάνει παρέα στην κουνιάδα μου. Πρώτη έκπληξη από έναν υπάλληλο του ξενοδοχείου που είχε ένα ροτβάιλερ 4 μηνών θηλυκό πανέμορφο δεμένο στο μπαρ των δωματίων...Δεύτερη έκπληξη στην παραλία που κατέβηκα να κάνω μπάνιο (που δεν είναι και τεράστια)τουλάχιστον 5-6 σκυλιά των ενοίκων του κάμπινκ ή να μπαίνουν στην θάλασσα ή να κάθονται δεμένα δίπλα στους ιδιοκτήτες τους....και η τελευταία έκπληξη με το εστιατόριο του κάμπινκ...εδω να κάνω μια παρένθεση οτι το κάπινκ ανήκει σε ένα ζευγάρι Ελληνοαυστριακών....στο εστιατόριο του κάμπινκ να γυρίζει ανάμεσα στα τραπέζια ο Ρεξ ένας τεράστιος σκύλος περίπου στα 65-70 κιλά που ανήκει στους ιδιοκτήτες του κάμπινκ

και ακόμη ποιο περίεργο δεν ενοχλήθηκε κανένας ...κάποιοι απλά αδιαφορούσαν και κάποιοι του έδιναν και κόκκαλα που μόλις τα άρπαζε εξαφανιζόταν σε μια γωνιά για να τα ροκανίσει με την ησυχία του ....τρομερό ...την επόμενη πάντως φορά που θα επισκεφτώ το μέρος σίγουρα θα έχω και τον Alfie μαζί
Μήπως έμεινες στα δωμάτια του Κτενά?
Δαγκώνω και γαβγίζω όταν πρέπει...

Άβαταρ μέλους

DimmisMC
Saint Bernard
Όνομα: Dimitris
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DimmisMC » 12 Ιουν 2009, 16:57

Εικόνα MODE ΟΝ
katdpan έγραψε:Οι ιδιοκτήτες είναι Ελληνοαυστριακοί. Δηλ Ελληνες με ξένη νοοτροπία....
Δηλαδή γνήσιοι Βολιώτες!!! * :lol: :lol: :lol:
katdpan έγραψε:Γιατί είμαι απο το Βόλο...
Και εγώ Βολιωτάκη είμαι στην καταγωγή κατά το ήμιση!!! Το άλλο ήμιση είναι εξίσου Θεσσαλικό (και με αρκετά συντριβάνια στο κέντρο της πόλης) wink:

* Το ήξερες αυτό;... Οι μέν Βολιώτες αποκαλούν ΤΥΡΙΑ τους γείτονες Λαρισάιους, και οι δεύτεροι αποκαλούν ΑΥΣΤΡΙΑΚΟΥΣ τους πρώτους!!!

Εικόνα MODE ΟFF
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

katdpan
Dog Star ¤
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από katdpan » 12 Ιουν 2009, 17:57

Γειά σου Α.Σ.Μ.(που λένε και στο στρατό!!!!)
Γνώρισα τους ανθρώπους κι αγάπησα τα ζώα!!!
Ποτέ δεν θα πειράξω τα ζώα τα καημένα, μην τάχα σαν κι εμένα κι εκείνα δεν πονούν??!!??
ΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

filios
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Αγγελος

Δημοσίευση από filios » 17 Ιουν 2009, 14:00

Bολιώτης και εγω!...
εγω εχω παει για μια μερα σε καμπινκ και δεν μου ειπαν τιποτα... στη θαλασσα βεβαια δεν την εβαλα (ηταν μικρη και φοβοταν)... τωρα ομως μπορει να παω να μείνω μερικες μερες οποτε η Joyce θα εινα μαζι!!!
αντε...κανονιστε να παμε παρεα στη παραλια!!!
Σε κάθε δύσκολη στιγμή
ο σκύλος σου θα είναι εκεί
γιατί είναι αγάπη αληθινή
ποτέ του δεν θα ξεχαστεί...

Άβαταρ μέλους

atsou13
Dog Star ¤

Δημοσίευση από atsou13 » 17 Ιούλ 2009, 11:39

Εχει καποιο ονομα το camping?ή έστω κάποιο τηλ να πάρουμε να κλείσουμε?
Όλα εδώ πληρώνονται!!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “CAMPING”