Πανσιόν-τιμές

Γράψε εδώ αξιόπιστες πανσιόν που γνωρίζεις.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
mikro_peponi
Dog Star ¤¤¤

Πανσιόν-τιμές

Δημοσίευση από mikro_peponi » 14 Ιούλ 2008, 16:20

Αγαπητοί σκυλογονείς,
θα χρειαστεί να λείψω 7-13 Αυγούστου. Σκέφτομαι να αφήσω τα σκυλάκια μου σε κάποια πανσιόν καθώς οι περισσότεροι είτε θα λείπουν είτε δεν θέλουν να φιλοξενήσουν ένα από τα τερατάκια. Έτσι σκέφτηκα τη λύση της πανσιόν. Έχετε κάποια ιδέα γι ακάποια καλή πανσιόν και τι τιμές παίζουν; :help :help

Άβαταρ μέλους

rozalia
Dog Star ¤¤¤¤

Re: Πανσιόν-τιμές

Δημοσίευση από rozalia » 14 Ιούλ 2008, 16:47

ίσως στενοχωρηθούν τα καημένα στην πανσιον.. δεν υπάρχει κανείς μα κανείς να στα κρατήσει? αν τα έπαιρνες μαζί σου και τα άφηνες σε κάποια πανσιον στο μέρος που θα πας για να τα βλέπεις και λιγάκι?

Άβαταρ μέλους

Topic author
mikro_peponi
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από mikro_peponi » 14 Ιούλ 2008, 16:53

Το ξέρω το σκέφτομαι. Αλλά δεν ξέρω αν στα νησιά έχει πανσιόν και ξέρω ότι στα δωμάτια δεν δέχονται εύκολα σκυλάκια πόσο μάλλον κουτάβια και μάλιστα δύο. Έχω πει σε πάρα πολλούς αλλά είτε λείπουν είτε όσοι θα είναι εδώ δεν μπορούν. Να τα αφήσω μόνα τους σπίτι σαφώς δεν υπάρχει περίπτωση οπότε είναι η μόνη λύση που απομένει. Σίγουρα δεν θα τους αρέσει το κλίμα της πανσιόν γιατί έχουν συνηθίσει αλλιώς κι επειδή δεν θα έχουν κι επαφή με ανθρώπους θα λειπούνται αλλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Κακόμοιρα τερατάκια :cry:

Άβαταρ μέλους

mitsi
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από mitsi » 14 Ιούλ 2008, 17:09

Εφοσον ξερεις οτι θα πας τοτε. Δεν ξερω αν εχεις κλεισει ξενοδοχειο γιατι δεν ρωτας αν δεχονται?? η κλεισε σε καποιο που να δεχονται?
Μην αγοράζεις ζώα.
Δώσε την ευκαιρία σε ένα αδέσποτο ζωάκι να βρει επιτέλους την οικογένεια που κάποιοι του στέρησαν...
Τα ζώα ΔΕΝ είναι παιχνίδια. Έχουν ψυχούλες και αισθήματα. Σε αγαπάνε είτε είσαι φτωχός είτε είσαι πλούσιος, είτε είσαι άσχημος είτε είσαι όμορφος.... είτε είσαι από τζάκι είτε όχι....
Εσύ γιατί θες ρατσάτο????

Άβαταρ μέλους

Topic author
mikro_peponi
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από mikro_peponi » 14 Ιούλ 2008, 17:12

Θα το επιχειρήσω αλλά επειδή είναι δύο μου φαίνεται δύσκολο. Συνήθως για ένα και σου βγάζουν την πίστη πόσα κιλά είναι, πώς είναι τι κάνει κλπ κλπ.
θα το προσπαθήσω, αν δεν βρω τίποτα αν υπάρχει κάποιος ας μου πει περίπου τιμές να ξέρω τι παίζει. βέβαια ακόμη και να βρω κάποιον φίλο μου δεν θα θέλει να πάρει και τα δύο οπότε το ένα θα μείνει αναγκαστικά στην πανσιόν :S

Άβαταρ μέλους

monte
Dog Star ¤

Δημοσίευση από monte » 14 Ιούλ 2008, 17:15

Αν αποφασίσεις να τα αφήσεις τελικά στην πανσιόν, νομίζω καλύτερα να τα αφήσεις και τα δύο, και να ζητήσεις να τα έχουν μαζί. 'Ετσι τουλάχιστον θα έχουν το ένα το άλλο...
If there is no God for thee
Then there is no God for me.

Άβαταρ μέλους

Missa
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από Missa » 14 Ιούλ 2008, 17:23

Εγω παλι δεν τις εμπιστευομαι τις πανσιον.. Κανε εναν ελεγχο απο κοντα πρωτα!! να δεις τις συνθηκες που τα εχουν και μετα αρχισε να ανησυχεις για το οικονομικο..
Βάσω

Άβαταρ μέλους

Topic author
mikro_peponi
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από mikro_peponi » 14 Ιούλ 2008, 17:30

Ναι το σίγουρο είναι αυτό. Βέβαια θα ξεσηκώσουν τους πάντες. Από την άλλη ακούω και βλέπω διάφορα για τις πανσιόν και φοβάμαι να τα αφήσω κι εκεί αλλά....
Έχεις δίκιο Βάσω και δεν εχω και καμια συστημένη σίγουρη να ξέρω...

Radix

Δημοσίευση από Radix » 14 Ιούλ 2008, 17:33

Συγγνώμη αλλα εγώ δεν θα πήγαινα διακοπές κάπου που δεν δέχονται τα σκυλιά μου. Σε πάσιον δεν τα άφηνα 1) γιατί θα τα σκέφτομαι συνεχεια 2) για οικονομικούς λόγους

Πρόταση δίκια μου είναι να πας κάπου που δέχονται και τα σκυλάκια σου :razz:

Άβαταρ μέλους

Topic author
mikro_peponi
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από mikro_peponi » 14 Ιούλ 2008, 17:39

Από την άλλη, το πρόβλημα είναι ότι είναι κουτάβια κι ακόμη και να τα πάρω μαζί μου πάλι θα υποφέρουν καθώς δεν θα έχουν τις ανέσεις που έχω εδώ. Ούτε αυτοκίνητο πχ, και φοβάμαι να τα βγάζω στο νησί βόλτες και δεν έχουν μάθει ακόμη και φοβούνται το νερό οπότε δύσκολο να τα παίρνω στη θάλασσα, οπότε θα πρέπει τα δωμάτια που θα βρω να δεχτούν να υπάρχουν αρκετή ώρα τα κουτάβια μόνα τους.Δεν είναι εννοώ μαθημένα ούτε σε σκληραγώγηση να τρέχουν σε θάλασσες και βόλτες, ούτε να μένουν συνέχεια μόνα τους. Δεν ξέρω κατά πόσο όμως θα περνάνε καλά και κατά πόσο θα πουν οκ οι ιδιοκτήτες των δωματίων. Γενικά προβληματίζομαι.

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΑΝΣΙΟΝ”