Πανσιόν-τιμές

Γράψε εδώ αξιόπιστες πανσιόν που γνωρίζεις.
Άβαταρ μέλους

Topic author
mikro_peponi
Dog Star ¤¤¤

Re: Πανσιόν-τιμές

Δημοσίευση από mikro_peponi » 16 Ιούλ 2008, 11:46

Έχεις δίκιο το ξέρω κι αυτά είναι και πολύ κοινωνικά και θα στεναχωρηθούν νομίζοντας ότι τα παράτησα. Αλλά πάλι όπου και να τα αφήσω επειδή δεν τα έχω αφήσει για τόσο μεγάλο διάστημα πάλι θα νομίζουν ότι τα παράτησα!! :cry:
Το μόνο καλό και κακό συνάμα είναι ότι αν στην έσχατη τα αφήσω εκεί θα έχουν το ένα το άλλο!
Μέχρι στιγμής δεν ξέρω τι θα κάνω, ακόμη το ψάχνω.

Κι όσο για τις απολαύσεις ήδη εχω θυσιάσει αρκετές όπως η γνωστή του "δεν κοιμάμαι τώρα πια τα βράδια" :lol: :lol:
Φαντάσου να χα και μωρό :lol:

Δεν είναι το θέμα εκεί τόσο στο ότι και οι δύο θα ταλαιπωρηθούμε οπότε σε λίγο θα καταλήξω στο να μην πάω καθόλου διακοπές αλλά αν δεν βρεις λύση τι να κάνεις! Καλύτερα στην ζεματιστή Αθήνα με το κεφάλι σου ήσυχο.

Ίσως θα έπρεπε να κάνω ανταλλαγή. Να προσέξω εγώ κάποια σκυλάκια από 1-6 και 18 μέχρι όσο πάει με αντάλλαγμα να προσέξουν τα δικά μου 7-13 scr: scr:

Άβαταρ μέλους

Missa
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από Missa » 16 Ιούλ 2008, 14:27

Κωνσταντινα μου μην αφησεις τα παιδακια σου!!!!! Να πατε ολοι μαζι διακοπουλες καπου!!! εστω και για λιγοτερες μερες!!! Ειμαι σιγουρη οτι αδικα σνησυχεις τοσο!!! Θα περασετε τελεια ολοι μαζι!!! Αμα τα αφησεις καπου που εμπιστευεσαι πολυ δεν θα σου λειψουν τοσες μερες???
Βάσω

Άβαταρ μέλους

NKS
Dog Star ¤

Δημοσίευση από NKS » 16 Ιούλ 2008, 15:24

η Λιζα οταν ελειπε ενας για πανω απο μια ημερα δεν ετρωγε (στο σπιτι ειμαστε 4 , η γυναικα μου τα 2 αγορια μου κι εγω)
Νικος
Λιζακι δεν θα σε ξεχασουμε ποτε . και πως να γινει αυτο ; 10 χρονια μας εδωσες οση αγαπη ειχες .

Άβαταρ μέλους

Topic author
mikro_peponi
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από mikro_peponi » 16 Ιούλ 2008, 15:32

Εμάς παιδιά επειδή μια φορά ήρθαν πολλοί σπίτι μου και τα πήρε μια φίλη μου (η νόνα τους έτσι λέμε) δεν τα πείραξε. Κλάψαν λίγο αλλά μετά τα έπιασε αυτή επειδή είναι παιδαγωγός και τους άρχισε όπως τα παιδάκια και έκαναν τρελές χαρές. Και η πλάκα ήταν την επόμενη που πήγα να τα πάρω με κοιτάζει ο Νέρωνας και μου γαυγίζει και του λέω: βρε πας καλά; Η μαμά σου είμαι :lol: :lol:

Επίσης το Λαΐδι όταν ήρθε σε μένα δεν είχε πρόβλημα επειδή πριν ήταν σε άλλη οικογένεια. Πλέον δεν σκέφτομαι την πανσιόν, αλλά τουλάχιστον να βρω κάποιο άτομο αν είναι που να τους κρατάει παρέα. Γενικά επειδή έχουν το ένα το άλλο έχουν αποκτήσει ένα βαθμό ανεξαρτησίας σχετικά με το όταν λείπω από το σπίτι και παίζουν μόνα τους. Όταν ήταν μόνος ο Νέρωνας ακόμη και για τη δουλειά όταν έφευγα έκλαιγε. Από την μέρα που ήρθε το Λαϊδάκι χάρηκε.

Άβαταρ μέλους

nero 123
Dog Star ¤

Δημοσίευση από nero 123 » 22 Ιούλ 2008, 23:38

καλησπέρα παιδιά!!!

μικρή μου φίλη στο απέναντι σπίτι εδώ που κατοικώ υπάρχει μια γειτόνισσα που έχει μετατρέψει το σπίτι της σε πανσιόν...είναι αρκετά μεγάλο και έχει πολύ χώρο που τον έχει μετατρέψει σε δωματιάκια..

΄την ξέρω πολύ καλά, είναι αρκετά καλή κοπέλα, πολύ φιλόζωη, έχει ήδη 4 δικά της σκυλιά, κάποια από τα οποία πρώην αδέσποτα και αρκετές γάτες...τα αγαπάει πολύ και κάθε μέρα τα βγάζει όλα βόλτα ακόμη και εκείνα που φιλοξενεί...παίρνει φυσικά αντίτιμο το οποίο δεν ξέρω πόσο είναι...

είναι στην περιοχή της Αναβύσσου...εγώ θα της εμπιστεύομουν άνετα τα δικά μου άν χρειαζόταν...

θέλεις να σου δώσω παραπάνω στοιχεία??

επίσης θα σου έλεγα να ρωτήσεις τον γιατρό σου άν ξέρει κάποια αξιόλογη πανσιόν...

αν ρωτήσεις βέβαια την δικιά μου γνώμη ..εγώ δεν θα πήγαινα διακοπές όπως και δεν το έκανα όσο ήταν κουτάβι ο μικρός μου..για την δουλειά έφευγα και έκλαιγα εγώ..πόσο μάλλον αυτός...

πές μου άν βρήκες κάποια λύση τελικά...

επίσης εγώ θα είμαι εδώ αυτήν την περίοδο...ίσως να μπορούσα να τα φιλοξενήσω άν ήξερα περισσότερα γι αυτά...έχω ήδη 2 δικά μου άλλα έχω και αρκετό χώρο προς το παρών...

περιμένω νέα σου!!!

δέσποινα

Άβαταρ μέλους

Topic author
mikro_peponi
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από mikro_peponi » 23 Ιούλ 2008, 01:19

καλησπέρα Δέσποινα,
σε ευχαριστώ για την απάντηση σου,
αν μπορείς να ρωτήσεις πόσο θα χρεώνε δυο κουταβάκια εκείνο το διάστημα.
Σε ευχαριστώ επίσης για την ευγένεια σου να προσέξεις τα τερατάκια παρόλο που δεν με ξέρεις. Στα ποστ μου περιγράφεται όλη η τρέλα τους οπότε...είναι 4 μηνών και τα δύο, ένα κοριτσάκι ένα αγοράκι.το κοριτσάκι πολύ ήσυχο αρκεί να μην βρίσκεται με το αγοράκι, τοτε αρχιζουν τα παιχνιδια.
Αυτή η κυρια που μου περίγραψες ακούγεται καλή περιπτωση καθώς οι κλασικές πανσιόν με φοβίζουν διοτι τα αφηνουν κλειδωμενα σε κλουβακια καιν αυτα νιωθουν εγκαταλελειμενα. Αν εχουν παρεα ειναι διαφορετικα.
Αν θες στειλε μου σε πμ οτι σε ρωτησα!
Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Άβαταρ μέλους

neni
Bullmastiff

Δημοσίευση από neni » 23 Ιούλ 2008, 19:27

Στο forum του pets. gr, αν δεις το "ρήξε ανακοίνωση"> "το καλοκαίρι έφτασε τα κατοικίδια ζώα αναρωτιούνται"....

Νομίζω ότι μπορείς να αφήσεις εκεί τα κουταβάκια.

Άβαταρ μέλους

nero 123
Dog Star ¤

Δημοσίευση από nero 123 » 23 Ιούλ 2008, 21:28

καλησπέρα και πάλι μικρό πεπόνι!!!

αύριο ή μεθαύριο το βράδυ θα την δώ και θα δώ και τον χώρο για να σου πώ παραπάνω...δεν ξέρω πώς να σου στείλω πμ (σόρυ είμαι καινούρια!!!)

όσον αφορά την φιλοξενία στον χώρο μου νομίζω πως έχει να κάνει με την αλληλεγγύη μεταξύ μας...όλοι κάποια στιγμή ίσως χρειαστούμε βοήθεια...κι εφόσον αγαπάμε τα ζώα είναι καθήκον μας να βοηθάμε ο ένας τον άλλον..νομίζω όλοι θα συμφωνήσουν σε αυτό...

πές μου για τα σκυλάκια σου...τί μέγεθος έχουν??? είναι ράτσας...ή.... φάτσας??? :lol: άν τελικά δεν βρεθεί άλλη λύση μπορούμε να τα πούμε κατ'ιδίαν και ίσως τελικά σε βοηθήσω...

παιδιά θυμάστε την ταινία που ξεχνώ πως την λένε...κάποιος βοήθαγε κάποιον κι αυτός με την σειρά του βοήθαγε κάποιον άλλον... είναι ωραία ιδέα να την ξεκινήσουμε???

φιλιά

Άβαταρ μέλους

Topic author
mikro_peponi
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από mikro_peponi » 24 Ιούλ 2008, 11:55

Συμφωνά σε αυτό που λες καλή μου nero 123. Κι αυτό στο pets που είπε η neni παραπάνω φαίνεται ενδιαφέρον.
Βασικά πολύ μπορεί να νομίζουν ότι θέλω να παρατήσω τα κουτάβια μου και να πάω διακοπές και τέτοια αλλά δεν το βλέπω έτσι. Μέχρι στιγμής αν δεν βρω κάποιον να τα εμπσιτευτώ θα τα πάρω, αλλά εμένα γενικά δεν μου φαίνεται καλή ιδέα. Ούτε τα κουταβάκια να τα σέρνω μαζί μου στη ζέστη, ούτε στο 10ωρο ταξίδι του πλοίου, και το χειρότερο, αν ου μη γένοιτο συμβεί κάτι δεν θα εμπιστευτώ το γιατρό ενός νησιού και θα λέω μετά, αχ εγώ τα έλεγα να μην τα πάρω. Δεν έχω κάτι με τα νησιά αλλά πες γίνει καμια στραβή, εδώ στην Αθήνα δυσκολεύεσαι να βρεις καλό κτηνίατρο πόσο μάλλον εκεί που θα έχει ένα κι αυτός...δεν ξέρω γενικά δεν εμπιστεύομαι γιατρούς που δεν ξέρω. Ουφ. Κι από την άλλη θα τα έχω μαζί μου, θα είμαστε μεγάλη παρέα σε ένα σπίτι, αν αυτά ξυπνάνε τους άλλους με το παιχνίδι τους ησυχία δεν θα βρουμε και μόνο διακοπές δεν θα έχουν οι άνθρωποι, κι αν διαμαρτύρονται δεν θα έχουν κι άδικο. Τους καταλαβαίνω. Από την άλλη, ούτε αυτοκίνητο θα έχω εκεί, δεν ξέρω καν πως θα μεταφέρω το μποξ που θα τα εχω μέχρι το σπίτι γιατί είναι αρκετά μεγάλο. Κι αν το κάνω μαζί με τις βαλίτσες θα έχω κι ένα φόβο μην μου πέσουν στο λιμάνι. Ίσως να αγχώνομαι τσάμπα.

Ενημερωτικά είναι δυο πεκινουά, αδερφάκια. Μου τα έδωσε μια φίλη μου που ζευγάρωσε το δικό της. Το κανονικό μου σκυλάκι ήταν το αγοράκι (αυτό που είναι και στο άβατάρ μου δλδ). Το κοριτσάκι ήταν να το πάρει μια φίλη μου αλλά λόγοι υγείας της το απέτρεψαν κι έτσι το κράτησα να κάνει παρέα στον τρελό μου. Είναι πολλοί κοινωνικά και με ανθρώπους και με άλλα σκυλιά. Και μεγάλα και μικρά. Το κοριτσάκι είναι πολύ ήσυχο. Το αγοράκι αν αρχίσει να παίζει δεν σταματάει. Θέλει συνέχεια να παίζει και να δαγκώνει την αδερφούλα του. Κι έτσι ευχάριστα περνάνε την ώρα τους.

pm Μπορείς να μου στείλεις αν πατήσεις κάτω από τη φωτογραφία του Νερωνάκου μου αυτό που λέει pm. :lol:

Άβαταρ μέλους

filios
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Αγγελος

Δημοσίευση από filios » 30 Ιούλ 2008, 09:50

εκει που μαλλον θα την παμε εμεις ειναι 60 € για 1 εβδομαδα μου ειπαν οτι εχει μεγαλους χωρους και ειναι πολυ καθαρα........αν θες βαζουν και δυο σκυλια μαζι για να εχουν παρεα...........θα παω μεσα στη βδομαδα να δω και απο κοντα
Σε κάθε δύσκολη στιγμή
ο σκύλος σου θα είναι εκεί
γιατί είναι αγάπη αληθινή
ποτέ του δεν θα ξεχαστεί...

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΑΝΣΙΟΝ”