Πανσιόν στη Θεσσαλονίκη

Γράψε εδώ αξιόπιστες πανσιόν που γνωρίζεις.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
thessaloniki1975
Dog Star ¤¤¤

Πανσιόν στη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από thessaloniki1975 » 11 Νοέμ 2008, 15:22

Η πανσιόν που ανέφερα εδώ τελικά μάλλον έχει προβλήματα. Σβήνω το όνομα προς το παρόν, διότι πρέπει να επιβεβαιώσω πρώτα κάποιες πληροφορίες. Αν όντως ισχύουν αυτά που έμαθα, καλό θα είναι όχι να τους διαφημήσουμε, αλλά να τους δυσφημήσουμε...Θα επανέλθω με νεότερα...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thessaloniki1975 την 15 Ιαν 2009, 02:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Μαρίνα
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

rozalia
Dog Star ¤¤¤¤

Re: Πανσιόν στη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από rozalia » 11 Νοέμ 2008, 15:24

Εκεί έχει πάει και η Βίκυ την Ασπρούλα. Πήγαμε το προηγούμενο Σάββατο να την δούμε, είναι όντως χαρούμενη και το μέρος είναι καθαρό.

Άβαταρ μέλους

Nicole
Old Member

Δημοσίευση από Nicole » 11 Νοέμ 2008, 15:48

Μπορείς να μας πεις ποια είναι η τιμή?

Άβαταρ μέλους

Topic author
thessaloniki1975
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από thessaloniki1975 » 11 Νοέμ 2008, 15:54

Nicole έγραψε:Μπορείς να μας πεις ποια είναι η τιμή?
Παιδιά, μίλησα σήμερα με την κυρία Ελένη, και γι' αυτό το λόγο έσβησα τις τιμές που είχα γράψει...Βρέθηκαν κάποιοι που πήγαν να της πασάρουν τα σκυλάκια τους για αδέσποτα, για να μειώσουν την τιμή. Λοιπόν, η κυρία Ελένη έχει μεν ευαισθησίες, αλλά έχει και μία επιχείρηση να τρέξει, και γι' αυτό το λόγο, παρακαλώ όποιος ενδιαφέρεται για τις τιμές, να επικοινωνήσει στα τηλέφωνα που έγραψα παραπάνω...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thessaloniki1975 την 18 Νοέμ 2008, 00:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Μαρίνα
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

Nicole
Old Member

Δημοσίευση από Nicole » 11 Νοέμ 2008, 15:57

Τα σκυλιά τα βγάζουν απο το κλουβί για να παίξουνε μαζί του κτλ...?

Άβαταρ μέλους

rozalia
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από rozalia » 11 Νοέμ 2008, 16:01

Ναι Nicole, τα βγάζουν.

Άβαταρ μέλους

Topic author
thessaloniki1975
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από thessaloniki1975 » 11 Νοέμ 2008, 16:01

Nicole έγραψε:Τα σκυλιά τα βγάζουν απο το κλουβί για να παίξουνε μαζί του κτλ...?
Τουλάχιστον αυτό που τους πήγα το έβγαζε να τρέξει. Ο χώρος (το οικόπεδο) είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ. Αλλά δεν ξέρω πόσο τακτικά γίνεται αυτό. Ο γιος πάντως, έχει μία φιλοσοφία για τα ζωάκια που τη συζήτησε μαζί μου σε κάποια επίσκεψή μου εκεί, η οποία είναι: Δε μπορώ να έχω ζώο στο χώρο μου που δεν το έχω χαϊδέψει, που δεν έχω ασχοληθεί μαζί του... (bs)

Επειδή έχουν πολλά σκυλάκια κατά καιρούς, υποθέτω ότι είναι δύσκολο να τα βγάζουν όλα κάθε μέρα, αλλά φαντάζομαι ότι θα μπορείς να κάνεις κάποιου είδους συνεννόηση μαζί τους για το θέμα αυτό.
Μαρίνα
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους

mitsi
Dog Star ¤¤¤¤

Δημοσίευση από mitsi » 11 Νοέμ 2008, 17:31

Μπραβο. Χρησιμες πληροφορίες!!
Μην αγοράζεις ζώα.
Δώσε την ευκαιρία σε ένα αδέσποτο ζωάκι να βρει επιτέλους την οικογένεια που κάποιοι του στέρησαν...
Τα ζώα ΔΕΝ είναι παιχνίδια. Έχουν ψυχούλες και αισθήματα. Σε αγαπάνε είτε είσαι φτωχός είτε είσαι πλούσιος, είτε είσαι άσχημος είτε είσαι όμορφος.... είτε είσαι από τζάκι είτε όχι....
Εσύ γιατί θες ρατσάτο????

Άβαταρ μέλους

argiro
Dog Star ¤¤¤

Δημοσίευση από argiro » 24 Ιαν 2009, 13:25

Η εν λόγω πανσιόν είναι με σούπερ εγκαταστάσεις και ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ (τόσο που αν είναι κάποιος υποψιασμένος θα πρέπει να απορεί... εμείς ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν είμασταν). Τα 8 κουταβάκια που είχαμε εκεί, συνολικά μέχρι να πάρουμε από εκεί και το τελευταίο ήταν μια περίοδος 2 μήνών και κάτι (ήταν 8, συν η αδέσποτη μανούλα τους, οπότε είμασταν απελπισμένοι να βρούμε μέρος για φιλοξενία μέχρι να τους βρούμε οικογένειες, με το αζημείωτο εννοείται, γιατί μιλάμε για επιχείρηση και... φυσικά εμπιστευτήκαμε τους "επαγγελματίες"..... μέχρι που ΤΥΧΑΙΑ κάναμε την επιτόπια σύκγριση με ένα κουτάβι της ίδιας γέννας που είχε υιοθετηθεί 20 μέρες πριν και το πήγαμε για φιλοξενία εκεί, διότι τα παιδιά που το είχαν μετακόμιζαν... η εικόνα ΦΡΙΧΤΗ, ένας κούκλος από τη μιά πλευρά και δύο απίστευτα σκιάχτρα, κοκκαλάκια με γουνίστα από την άλλη, τα δύο τελευταία που είχαν μείνει, άθλια αδυνατισμένα στους -4 Κελσίου που είχε εκείνο το βράδυ, αλλά τα σκυλιά δεν κρυώνουν όπως ξέρετε (μόνο τα σαρ-πέι, εκεί είχαν καλοριφέρ). Τα κουτάβια μας έφτασαν σε οικτρή κατάσταση: να πάθουν μυική ατροφία και παρολίγον νανισμό από έλλειψη τροφής, είχαν έλλειψη ασβεστίου, ατροφία πίσω άκρων, παράσιτα (δεν τα λέω εγώ, τα είπε η κτηνίατρός μας για το τελευταίο που άρον άρον πήραμε από εκεί ανήμερα πρωτοχρονιάς, τα είπαν οι κτηνίατροι των δύο τελευταίων που υιοθετήθηκαν, από διαφορετικές οικογένειες σε διαφορετικά μέρη, μία και δέκα μέρες αντίστοιχα πρίν από το σοκ).Το ένα θηλυκό, το τελευταίο που πήραμε από εκεί, ζύγιζε 3 κιλά μόλις την πήραμε, ενώ η αδερφούλα της που υιοθετήθηκε πρώτη, από μια υπέροχη μαμά στην Αθήνα, ζύγιζε την ίδα εποχή 9 κιλά!!!!! Είναι αυτό νορμάλ??????? Η μαμά τους (όσο έμεινε εκεί, περίπου 20 μέρες για να θηλάσει, μετά την υιοθετήσαμε εμείς) έφτασε τα 16 κιλά (σκιάχτρο, αλλά είπαμε .... ε, θηλάζει) και τωρα είναι 23 (μια κούκλα)...
Δεν τους ξεχέσαμε στα μούτρα τους, γιατί ασχολούμαστε με αδέσποτα και η εν λόγω "πανσιόν" είναι κοντά στη Θεσσαλονίκυη (συνεπώς εύκολα προσβάσιμη σε ενδιαφερόμενους να υιοθτήσουν κάποιο σκυλάκι) και ίσως τους ξαναχρειαστούμε σε επίγουσα περίπτωση (αλλά θα τους ξεχέσουμε εκ των προτέρων), αλλά φυσικά τους δείξαμε την απίστευτη δυσαρέσκειά μας, είπαν ηλίθιες δικαιολογίες, πάντως εγώ τους δυσφημώ ΌΠΟΥ βρεθώ. Ακόμη κι αν για κάποιο λόγο πάτε κάποιο σκυλάκι εκεί, ξεχέστε τους από την αρχή, ειλικρινά η εν λόγω επιχείριση "βρωμάει" από την καθαριότητα (σαν τα γηροκομεία που δεν ταίζουν τους ηλικιωμένους για να μην τα κάνουν επάνω τους...). Αν πάς εκεί ένα σκυλί για 2-3-5 μέρες δεν πρόκειται να καταλάβεις τί συμβαίνει, δεν προλαβαίνει να αδυνατίσει το ζώο, και το πιο πιθανόν είναι ό ίδιος ο ιδιοκτήτης να πει "δεν έτρωγε από τη θλίψη του"...
Απλά να είστε υποψιασμένοι, εμείς δεν είμασταν, δεν είχαμε και ιδέα από κουτάβια, πόσο μεγαλώνουν υπό νορμάλ συνθήκες διαβώσης... Να επισκεφτείτε τα κλουβιά άλλων σκυλιών όταν πάτε να δείτε το χώρο και να δείτε εσείς οι ίδιοι αν έχουν τροφή, αν έχουν νερό, να τους "την πείτε" εκ των προτέρων....
Αυτά, είμαι ακόμη εξοργισμένη με τον "επαγγελματισμό" τους....
ηρώ
Εικόνα,Εικόνα,Εικόνα,Εικόνα,Εικόνα
Ο πόνος δεν είναι ανθρώπινο προνόμιο!!!

Άβαταρ μέλους

marakipuppy
Bullmastiff

Δημοσίευση από marakipuppy » 30 Μάιος 2009, 15:11

που ακριβως βρησκεται αυτη η πανσιον?
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΠΑΝΣΙΟΝ”