ΗΜΙΑΙΜΑ..... ΤΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ!!

Γράψε εδώ τη Ράτσα του σκύλου σου…
ώστε να συνευρεθούν όλοι οι «ομόσταβλοι»!!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Το νόημα αυτού του forum είναι όπως ζητήσατε, να βρούμε ποιος έχει ποια (ράτσα), και όχι να συζητήσουμε για αυτές. Αντιλαμβάνεσθε λοιπόν ότι για κάθε ράτσα θα πρέπει να υπάρχει ένα Post με μία φωτογραφία και το όνομα του σκύλου χωρίς διάλογους. Τις φωτογραφίες προς συζήτηση στη PHOTO GALLERY. Ευχαριστούμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team
Όνομα: Ισιδώρα
Has thanked: 192 times
Been thanked: 286 times

Re: ΗΜΙΑΙΜΑ..... ΤΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ!!

Δημοσίευση από Morgan_A » 16 Φεβ 2017, 15:19

Αυτό είναι ένα από τα αστέρια μου, ο Ερρίκος μου, ένα σκυλάκι που μπορεί να μην εντυπωσιάζει για την μοναδική ομορφιά του, είναι όμως το καλύτερο πλάσμα του κόσμου όλου, δεν με προβλημάτισε ποτέ και σε τίποτα, παρ΄όλο που ήρθε ένα βράδυ στο σπίτι μου(δια χειρός Γιώργη...), μόλις 4 μηνών!!!

Αυτή η κουκλάρα είναι η Μπέλα μου, ένα σκυλάκι που έζησε μόνο του επάνω στο βουνό, όχι μόνο την εγκατάλειψη αλλά και το βαρύ πένθος, όταν ένα διερχόμενο αυτοκίνητο σκότωσε τον αδελφούλη της! Ήταν μόλις λίγων μηνών κουταβάκια και είχαν επιβιώσει στην μέση του πουθενά, επειδή μέσα στην μεγάλη ατυχία τους απ΄την απονιά των ανθρώπων, έτυχε να περάσει από εκεί μια κοπέλα, να τα δει και τα λυπηθεί... Έτσι προσπαθούσε να πηγαίνει μια δύο φορές την εβδομάδα και να τα ταϊζει και παράλληλα να προσπαθεί να τους βρει σπίτι. Όπου κάποια στιγμή πήγε και βρήκε την Μπελλίτσα να κοιμάται λυπημένη κοντά στο άψυχο κορμάκι του αδελφούλη της και τότε με πήρε τηλέφωνο και μου μίλησε για την περίπτωση... και έκτοτε είναι μαζί μου και όπως βλέπετε έχει γίνει ένας κορίτσαρο!!!!

Αυτός ο κούκλος, όνομα και πράγμα..., είναι ο Ερμής μου!!!
Τον έσωσε ως εκ θαύματος η κολλητή μου φίλη η Λίνα, μέσα από τα δόντια δύο μεγάλων και άγριων σκυλιών, όταν προσπαθούσε να περάσει τα κάγκελα και μπει (μωρό ούτε δύο μηνών) στον κήπο τους, αγνοώντας φυσικά τους κινδύνους και αναζητώντας μόνο λίγη συντροφιά...
Η περιπέτειά του όμως δεν τελειώνει εκεί, γιατί μόλις έμαθε κάποιος γνωστός ότι ψάχναμε να του βρούμε σπίτι, μας τον ζήτησε και τον υιοθέτησε, αλλά δυστυχώς μετά από 6 ολόκληρους μήνες μας τον επέστρεψε αφού πρώτα όμως φρόντισε να του κάνει την ζωή δύσκολη...
Δεν θα σταθώ για περισσότερες λεπτομέρειες σε αυτό το θέμα όμως, σημασία έχει ότι από εκείνη την στιγμή και μετά έρχεται στα χέρια μου και ζει ευτυχισμένος και τώρα πια, μπορώ να πω ότι έχει ξεπεράσει εντελώς τα προβλήματα που του είχε δημιουργήσει εκείνη η ατυχής υιοθεσία...

Αυτή είναι η Νάλα μου, η κοριτσάρα μου η ιδιότροπη...!!!
Είχε και αυτή την ατυχία να περάσει τους πρώτους μήνες της ζωής της από μια ατυχή υιοθεσία και ίσως και γι΄αυτό έχει κάποια προβλήματα στην συμπεριφορά της, αν και είναι μαζί μου τώρα εδώ και δύο χρόνια τουλάχιστον.
Στην δεύτερη φωτογραφία κοιμάται μαζί με την Ραλλού, την οποία πιστεύω ότι όλοι γνωρίζετε

Αυτός εδώ είναι όπως ξέρετε ο Ραμψής μου, ο κούκλος μου με τα καταγάλανα μάτια, που κοιμάται μαζί με τον Λουκά,
Πραγματικά ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ!!!! Ένα σκυλάκι που κατά την γνώμη μου χαρακτηρίζεται από μια σπάνια ομορφιά!!!
Η αλήθεια είναι όμως ότι στις φωτογραφίες χάνει κατά πολύ, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί...

Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Μυρτώ
Club Member
Όνομα: Παρασκευή
Has thanked: 358 times
Been thanked: 154 times

Δημοσίευση από Μυρτώ » 16 Φεβ 2017, 15:43

Δωρίτσα μου γλυκιά, το ένα πιο αξιολάτρευτο απ' τ' άλλο είναι τα σκυλουμπίνια σου :yah
:002 :lov :skkk heart :37 :lov :leye heart :002
''...τό νοῦ σας : ἀπό μᾶς ἡ ἄνοιξη ἐξαρτᾶται.
Νά ξαναδώσουμε στά πόδια μας τό χῶμα. Τό πράσινο στό πράσινο τόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ στόν ἄνθρωπο τοῦ Νεάντερταλ. Δέν ὠφελοῦν πιά οἱ μυῶνες
θέλει ἀγάπη θηριώδη
θέλει πήδημα τίγρισσας μές στίς ἰδέες...''

Άβαταρ μέλους

σκυλακι
Bullmastiff
Όνομα: χριστινα
Has thanked: 103 times
Been thanked: 19 times

Δημοσίευση από σκυλακι » 17 Φεβ 2017, 02:57

Δώρα πολύ καλά έκανες και μας γνώρισες μερικά από τα "φιλαράκια" σου!
Μόλις μπορέσεις θα ήθελα να έβλεπα και τα υπόλοιπα ,γιατί όλο μπερδεύομαι!.Τον Λουκά τον θυμάμαι από άλλη δημοσίευση σου,τον είχα ξεχωρίσει τότε,μ'αρέσει αυτός ο μικρός πολύ..μου βγάζει μια τσαχπινιά!!!
Και ο Ερμής κούκλος!
Ασχετο αλλά φαντάζομαι έχεις πολύ μεγάλη αυλή...
Φιλιά πολλά σε όλο το "παρεάκι" σου :002
:hppy Φιλια σε ολους τους αδεσποτους και τους παρατημενους πρωην και νυν!!!

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team

Δημοσίευση από Morgan_A » 17 Φεβ 2017, 14:17

Σ΄ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό, τα φιλιά ήδη μοιράστηκαν...

Χριστίνα μου κατά καιρούς σας τα έχω γνωρίσει, αλλά ίσως δεν έτυχε να τα ανεβάσω όλα μαζί...
Και η αλήθεια είναι ότι εξ΄αιτίας του φόρτου εργασίας, ή μάλλον για να το πω πιο σωστά του φόρτου αγγαρείας... που έχω, σπάνια βγάζω φωτογραφίες και ακόμα σπανιότερα τις ανεβάζω, εκτός εάν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος και ζητώ την κατανόησή σας επάνω σ΄αυτό...
Τα ζώα δεν πρέπει να συγκρίνονται με τον άνθρωπο, γιατί ανήκουν σε άλλες σφαίρες ζωής...
Oφείλουμε να τα σεβόμαστε σαν συνοδοιπόρους, με τους οποίους βρεθήκαμε από κοινού πιασμένοι στο δίχτυ της αιώνιας δημιουργίας...

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

vanavana
Dog Star ¤¤¤
Όνομα: Vana
Has thanked: 121 times
Been thanked: 91 times

Δημοσίευση από vanavana » 17 Φεβ 2017, 14:41

Αγαπημένες φατσούλες όλα...Αλλά Δώρα θα σου ξαναπώ Ραλλού για πάντα!

Άβαταρ μέλους

Morgan_A
support team

Δημοσίευση από Morgan_A » 17 Φεβ 2017, 15:30

σκυλακι έγραψε:
17 Φεβ 2017, 02:57
Δώρα πολύ καλά έκανες και μας γνώρισες μερικά από τα "φιλαράκια" σου!
Μόλις μπορέσεις θα ήθελα να έβλεπα και τα υπόλοιπα ,γιατί όλο μπερδεύομαι!.Τον Λουκά τον θυμάμαι από άλλη δημοσίευση σου,τον είχα ξεχωρίσει τότε,μ'αρέσει αυτός ο μικρός πολύ..μου βγάζει μια τσαχπινιά!!!
Και ο Ερμής κούκλος!
Ασχετο αλλά φαντάζομαι έχεις πολύ μεγάλη αυλή...
Φιλιά πολλά σε όλο το "παρεάκι" σου :002
Χριστίνα μου έχω μεγάλο κήπο, για ρίξε μια ματιά εδώ :

Η αγέλη μου ή καλύτερα τα σκυλοπαιδάκια μου!

Τα γατοπαιδάκια μου!!!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους

στσυρουλα
Puppy
Όνομα: stavroula

Δημοσίευση από στσυρουλα » 17 Φεβ 2017, 23:23

Συκώτι πρόβλημα

Παρακαλούμε διαβάστε ΕΔΩ

Άβαταρ μέλους

dogor
Beagle
Όνομα: giannis
Been thanked: 9 times

Δημοσίευση από dogor » 21 Οκτ 2017, 22:34

Παντα ημιαιμα ειχα....και ως επι τω πλειστων αδεσποτακια...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η ΑΓΕΛΗ ΤΟΥ FORUM!!”